Garmin útočí na GoPro s novými akčnými kamerami

  • V poslednej dobe sa roztrhlo vrece s tzv. akčnými kamerami, teda kamerami na extrémne použitie. V tejto kategórií sú jednoznačným lídrom na trhu kamery GoPro, avšak Garmin sa bude snažiť ich pozíciu ohroziť s dvojicou noviniek.
image_1429040549.jpeg
  • V poslednej dobe sa roztrhlo vrece s tzv. akčnými kamerami, teda kamerami na extrémne použitie. V tejto kategórií sú jednoznačným lídrom na trhu kamery GoPro, avšak Garmin sa bude snažiť ich pozíciu ohroziť s dvojicou noviniek.

 

Garmin, ktorý má v ponuke momentálne dve akčné kamery rozšíril svoju ponuku o dva nové modely. Doteraz ste si mohli kúpiť kamery Garmin Virb a Garmin Virb Elite. Ak by sme ich v rýchlosti porovnali s GoPro kamerami, tak „gopročky“ sú ľahšie aj menšie, avšak kamery od Garminu ponúkajú viac funkcií. Ide napríklad o zabudovaný GPS modul, akcelerometer, gyroskop, výškomer a ďalšie. Ich najväčšou nevýhodou oproti kamerám GoPro však bola pravdepodobne ich veľkosť a váha. Teraz sa však Garmin rozhodol tento nedostatok odstrániť a na trh prichádza s novinkami Garmin Virb X a Garmin Virb XE.

 

 

Nové kamery od Garminu sa veľkosťou aj vzhľadom viac podobajú na svojich konkurentov od GoPro. Po technickej stránke nebudú nové Garmin kamery nijako zaostávať. Verzia Garmin XE je schopná natáčať video s rozlíšením 1440p s 30 snímkami za sekundu alebo vo Full HD kvalite 60 snímok za sekundu. Drahšia XE verzia je vybavená aj tzv. PRO módom, ktorý vám umožní citlivejšie nastavenia vlastností obrazu. Lacnejšia verzia X disponuje nahrávaním „iba“ vo Full HD kvalite s 30-timi snímkami za sekundu. Oba modely je možné použiť aj na fotografovanie v rozlíšení 12MPx a takisto sú vybevené WiFi a Bluetooth konektivitou. Výdrž batérie by mala u oboch kamier rovnaká a to približne 2 hodiny. Jednou s ďalších výhod prečo kúpiť kameru Garmin je aj veľká dostupnosť príslušenstva. Samozrejme, aj pre GoPro je v ponuke kopa príslušenstva, avšak nejedná sa o doplnkový hardware. Ku kamere Garmin je tak možné dokúpiť si napríklad merač tepu, ktorého výsledky budú zaznamenávané priamo v obraze, spoločne aj s ďalšími údajmi, ako sú napríklad vaša rýchlosť, súradnice, teplota, nadmorská výška a iné.

 

A konečne cena. Tá by mala byť pri nových modeloch stanovená nasledovne. Lacnejší model Garmin Virb X by si mohli kúpiť už za 299 dolárov a drahší model Garmin Virb XE bude k dispozícií od 399 dolárov.

 

zdroj: the verge

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK