Google spúšťa online školu podnikania!

  • V spolupráci so súkromnou online akadémiou Udacity sa Google rozhodol vytvoriť program pre ašpirujúcich podnikateľov v oblastiach technológií. Vzdelávací projekt nesie meno Tech Entrepreneur Nanodegree a naučí ťa všetky základy, vďaka ktorým spoločne vytvoríte tvoj vlastný projekt. Ak ho navyše dokončíš do roka, vrátia ti polku školného.
image_1445441553.jpeg
  • V spolupráci so súkromnou online akadémiou Udacity sa Google rozhodol vytvoriť program pre ašpirujúcich podnikateľov v oblastiach technológií. Vzdelávací projekt nesie meno Tech Entrepreneur Nanodegree a naučí ťa všetky základy, vďaka ktorým spoločne vytvoríte tvoj vlastný projekt. Ak ho navyše dokončíš do roka, vrátia ti polku školného.

 

Programovanie a developerstvo sú pre mnohých veľkými strašiakmi. Nezriedka sú kvôli nim odradení od rozvoja vlastného projektu, pričom ich nápad nemusí byť vôbec zlý. Jediným účinným riešením – ak si teda nemôžeš nikoho na túto „špinavú prácu“ najať – je prehrýzť sa cez obavy a pochybnosti pomocou efektívneho vzdelávania. Najnovšie ti pri tom pomôže aj Google.

 

 

S pomocou Tech Entrepreneur Nanodegree sa menej technicki zruční ľudia naučia nielen programovať aplikácie na zariadenia s operačným systémom iOS, na Androidy, či na web, okrem toho sa budú slušne orientovať aj v otázkach dizajnu, validácií, prototypoch, validácií, či šikovného marketingu. Konkrétne v programe nájdeš šesť kurzov, a to sú nasledovné:

 

1. Produktový dizajn

Nauč sa metodológiu priamo od Googlu, pridaj k tomu aj konceptualizáciu nápadov a validáciu, jazyk UI/UX a správnu metriku.

 

2. Prototypovanie

Experimentuj s rôzne náročnými prototypmi buď na mobilných alebo webových aplikáciach.

 

 

3. Monetizácia

Ako na monetizáciu tvojej aplikácie zistíš práve tu, pričom sa dozvieš aj čosi o vytvorení vlastného systému a prevádzania platby.

 

4. Marketing appiek

Vytvor vlastnú appku, priprav ju do veľkého sveta a nezabudni ani na stratégiu získavania a udržiavania zákazníkov.

 

5. Rozbiehanie startupov

Zisti, aký spôsob podnikania vyhovuje tvojmu konceptu, vyhodnoť, či sa ti oplatí budovať alebo radšej kupovať a zároveň sa nauč ako si vybudovať a udržiavať efektivitu vrámci práce na vlastnom startupe. 

 

 

Nie je to celkom zadarmo, no odmenou za poplatok 200 dolárov mesačne ti budú podnikateľský certifikát, prístup k lektorom, ktorí ti budú radiť, sprevádzať ťa a všetko s tebou konzultovať. Ak by si mal chuť okúsiť aspoň trochu z verzie, ktorá je zadarmo, nájdeš na nej pomerne široký obsah, testy, poprípade rôzne projekty. Obe nájdeš tu. Od predstavenia projektu v máji sa doň stihlo zapojiť vyše 300 000 ľudí, čím prekonali všetky ostatné Nanotechnické projekty od Udacity. Spolupráca s Googlom skutočne dokáže divy. 

 

Tak čo, bude z teba certifikovaný podnikateľ a z tvojej aplikácie svetový úspech?

 

Aby bola praktická podoba výučby trochu jasnejšia, mám aj pár detailov. Ak mu venuješ priemerne šesť až desať hodín týždenne, mal by si mať projekt hotový do siedmych mesiacov. Ak to stihneš do jedného roka, Udacity ti vráti polku zo „školného“, na druhej strane však žiaden strop strávených mesiacov neexistuje. Stačí, ak si ochotný si ich stále platiť. Navyše sa top 10 absolventov a ich projekty dostanú až k expertom na rizikové fondy v Googli, ktorí osudné projekty budú môcť posunúť do veľkého sveta. Popri tom sa Google nestále učí a pre ďalšiu verziu Nanodegree plánujú ešte dynamickejší a zaujímavejší obsah. Už dnes však môžeš maš dočinenia s vysoko aktívnymi ľuďmi z Youtube, Product Hunt, Y Combinator, Optimizely a mnohých ďalších. 

 

 

Ak by ti nestačilo informácií, projektová manažérka Shanea King-Roberson ti všetko rada vysvetlí: 

Zdroj: Venture Beat 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech