IBM a App­le spra­vi­li veľ­ký deal!

Šandi / 16. júla 2014 / Lifehacking

Pár desia­tok rokov nas­päť boli spo­loč­nos­ti IBM a App­le naj­väč­ší­mi rival­mi v bit­ke osob­ný­ch počí­ta­čov, teraz býva­lí súpe­ri pod­pí­sa­li veľ­kú doho­du. Spo­loč­ne chcú ponú­kať mobil­né služ­by a pro­duk­ty vo firem­nej sfé­re.

Za IBM stoja enterprise služby a skúsenosti v analýze veľkých dát, Apple má na trhu úspešné produkty, ktoré už veľké firmy dávno používajú.

Zariadenia iOS už používa 98% firiem rebríčka Fortune 500 a 92% z rebríčka Global 500. A to napriek tomu, že Apple sa doteraz na firmy nekoncentroval. Väčšie funkcie pre podniky chystá v iOS 8. V spolupráci s IBM ale ponúkne ešte viac.

IBM bude podnikom priamo predávať tablety aj telefóny Apple, ktoré vybavia vlastnými službami pre správu zariadení, zabezpečenia a analýzu. Firmy budú môcť využiť aj nepretržitú podporu Apple Care. IBM tiež hovorí o vývoji viac než stovky aplikácií pre využitie vo firmách z oblastí maloobchodu, zdravotníctva, bankovníctva, cestovného ruchu, telekomunikácií alebo poisťovníctva.

"Big Blue" sa chce oprieť o 5000 vlastných expertov cez mobilné služby, 6000 bezpečnostných výskumníkov, 40 000 dátových analytikov a ďalších chytrých hláv. Celkovo sa vraj do programu MobileFirst zapojí na 100 000 ľudí. Prvé hmatateľné výsledky máme očakávať na jeseň. Na túto spoluprácu sme obzvlášť zvedaví ako dopadne :)

Pridať komentár (0)