Lego chce novým produktom zvýšiť záujem detí o programovanie

  • Lego roboty zo série Mindstorms už pri deťoch dokázali zázraky vo vzbudzovaní záujmu o vedu a programovanie. Teraz Lego Education uvádza na trh nový robotický vzdelávací systém, ktorý pomôže u detí zvýšiť záujem o technológie a programovanie.
lego-education-small
  • Lego roboty zo série Mindstorms už pri deťoch dokázali zázraky vo vzbudzovaní záujmu o vedu a programovanie. Teraz Lego Education uvádza na trh nový robotický vzdelávací systém, ktorý pomôže u detí zvýšiť záujem o technológie a programovanie.

Systém Lego Education WeDo 2.0 je kombinácia hardvéru a softvéru, ktorá ponúkne deťom zo základných škôl viac ako 40 hodín praktických projektov. Lego Education, divízia dánskeho Lega, predstavila systém tento týždeň na tech veľtrhu CES 2016 v Las Vegas. Robot sám o sebe je bezdrôtovo prepojený s tabletom a určený pre mladšie publikum. Lego Mindstorms sú zamerané na študentov druhého stupňa základných škôl a študentov stredných škôl, ktorí ich používajú na vybudovanie robotov, ktoré dokážu plniť úlohy a víťaziť v súťažiach.

Milo_classroom_shot

Lekcie korelujú so vzdelávacimi štandardmi v oblasti fyzikálnych vied, biológie, geológie a technických vied. Lekcie sú navrhnuté tak, aby motivovali študentov (od druhého po štvrtý ročník) k riešeniu vedeckých problémov reálneho sveta.

Lego hovorí, že študenti môžu používať WeDo 2.0 aby skúmali, vytvárali a zdieľali svoje vedecké objavy počas toho ako stavajú, programujú a upravujú projekty. Učitelia získajú podporu prostredníctvom školení, učebného plánu, a vstavaného hodnotenia. Systém zahŕňa osem sprevádzaných projektov a osem projektov s voľným ukončením.

V rámci projektu „Drop and Rescue“, majú študenti navrhnúť zariadenie na zníženie ničivých dopadov poveternostných vplyvov na ľudí, zvieratá a životné prostredie. Študenti môžu navrhnúť riešenia, kde je viac ako jedna správna odpoveď.

„Učitelia vedia, že veda a technologické zručnosti majú zásadný význam pre študentov základných škôl, ale poskytovanie pútavých projektov, ktoré znamenajú niečo aj v reálnom svete, to je výzva,“ povedal vo svojom vyhlásení Jeffrey Marlow z Harvardskej univerzity, zakladateľ vzdelávacieho a vývojového programu Mars Academy.

Pri ďalších projektoch študenti objavujú povrch Marsu s modelom vozítka, alebo skúmajú metamorfózu žiab z Amazonského dažďového pralesa.

„Tieto vedecké lekcie robia viac, než len učia študentov fakty na zapamätanie,“ povedal Marlow. „Predstavujú dokonalý zážitok, ktorý vzbudzuje hlbšie pochopenie pre vedecké metódy a uvažovanie založené na dôkazoch.“

08300662-photo-lego-education-2

Platforma zahŕňa Smart Hub prvok s low energy Bluetoothom; elektronickú stavebnú kocku, ktorá je súčasťou LEGO Power Functions (LPF), novú technologickú platformu pre LEGO Education, jeden motor, jedno čidlo náklonu, a jedno čidlo pohybu. Obsahuje tiež základný softvér WeDo 2.0, ktorý umožňuje deťom programovať pomocou drag and drop grafického používateľského rozhrania.

Softvér Lego Education WeDo 2.0 je dnes k dispozícii pre iPad, Android, PC a Mac. Podpora Chromebookov bude k dispozícii v druhej polovici roka 2016. WeDo 2.0 Core Set plus softvér sa predáva za 160 dolárov (146 eur). WeDo ReadyGo 24 pre triedy sa predáva za 2 260 dolárov (cca 2 070 eur), a WeDo YouCreate 24 pre triedy za 1930 dolárov (1 767 eur). YouCreate balíček neobsahuje rozšírený softvér, ktorý je zahrnutý v balíčku pre školské osnovy.

2070103200-urn-newsml-dpa-com-20090101-160105-99-714969_large_4_3-38a7

zdroj: venturebeat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech