LIVE: Slovenský Aeromobil havaroval!

  • Pri testovacích letoch v okolí Nitry sa iba pred malou chvíľou stala nehoda, pri ktorej sa zrútil z 300 metrovej výšky k zemi slovenský Aeromobil. Pilotoval ho v tom čase samotný vynálezca Štefan Klein, ktorý však nehodu prežil!
image_1431108938.png
  • Pri testovacích letoch v okolí Nitry sa iba pred malou chvíľou stala nehoda, pri ktorej sa zrútil z 300 metrovej výšky k zemi slovenský Aeromobil. Pilotoval ho v tom čase samotný vynálezca Štefan Klein, ktorý však nehodu prežil!

 

Aktualizované – 20:30 – Štefan Klein kráčal po vlastných nohách a sťažoval sa na bolesti lakťa a chrbta, oznámil hovorca Krajského operačného strediska záchrannej zdravotnej služby v Nitre Jozef Minár.„Lekári ho podrobia komplexnému vyšetreniu, či nemá vnútorné poranenia,“informoval Minár.

 Stanovisko spoločnosti AeroMobil s.r.o. k testovaciemu letu zo dňa 8.5.2015

(Bratislava – 8.5.2010) – Dnes po 18:00 počas plánovaného testovacieho letu lietajúceho auta AeroMobil pilot približne vo výške 300 metrov aktivoval bezpečnostný padák a AeroM
obil pristál v lokalite letiska Nitra.

Vynálezca a testovací pilot Štefan Klein neutrpel žiadne zranenia a prototyp AeroMobil 3.0 je len čiastočne poškodený, čím sa potvrdila účinnosť integrovaného bezpečnostného zariadenia – padáku, na ktorom bezpečne pristál celý AeroMobil vrátane pilota. 

Skúsenosť a údaje z tohto testovacieho letu budú vyhodnotené a implementované v ďalšom vývoji lietajúceho auta.

 

Počas bežného testovacie letu Aeromobilu sa dnes v podvečerných hodinách stala vážna nehoda, pri ktorej sa Aeromobil zrútil k zemi. Nehoda sa stala pri nitrianskom letisku, ktoré nachádza v Janíkovciach. Aeromobil v tom čase pilotoval jeho samotný vynálezca Štefan Klein, ktorý ale nehodu našťastie prežil a z havarovaného Aeromobilu vystúpil našťastie po vlastných! Po havárií bol však prevezený do nemocnice na vyšetrenia. Podľa všetkého stihol ešte Klein pred dopadom aktivovať núdzový padák, ktorý celý náraz stlmil a zabránil ešte väčšej tragédií. Ako môžete vidieť na fotografií, tak po náraze mal Aeromobil poškodenú prednú časť a zlomené krídlo.

 Situáciu budeme naďalej sledovať a aktualizovať.

 


 

 

 

 

AK ŤA TENTO ČLÁNOK ZAUJAL, NEZABUDNI HO SHARNUT A DAŤ TAK O ŇOM VEDIEŤ AJ SVOJIM ZNÁMYM A KAMARÁTOM… STARTUPY DOKÁŽU SLOVENSKU PRINAVRÁTIŤ DRIVE!

 

zdroj: sme.sknitralive.sk

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá