Bratislavské letisko hlási rekordy. Vo februári cestovalo najviac ľudí za posledné desaťročie

  • Bratislavské letisko má za sebou mimoriadne úspešný rok 2017
  • K historickému rekordu množstva prepravenej batožiny a úspešnej dovolenkovej sezóne si teraz pripísalo ďalšie významné číslo
  • Druhý mesiac roku priniesol najviac cestovateľov za posledné desaťročie
wedsed
unsplash.com, bts.aero
  • Bratislavské letisko má za sebou mimoriadne úspešný rok 2017
  • K historickému rekordu množstva prepravenej batožiny a úspešnej dovolenkovej sezóne si teraz pripísalo ďalšie významné číslo
  • Druhý mesiac roku priniesol najviac cestovateľov za posledné desaťročie

Nízke ceny leteniek aj množstvo zaujímavých destinácií lákajú slovenských nadšencov pre cestovanie čoraz viac objavovať svet. Po tom, ako sa v januári Letisko Bratislava pochválilo úspešným ukončením roka 2017, už vo februári hlási dosiahnutie nových rekordov.

V minulom roku leteli z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave za dobrodružstvom takmer 2 milióny cestujúcich, čo znamenalo medziročný nárast o celých 11%. Rekordný úspech si vyslúžila aj dovolenková sezóna a najlepší v histórii letiska bol aj objem prepravenej nákladnej batožiny, tzv. carga (viac ako 26 200 ton). Medzi top prepravcov na našom najväčšom verejnom letisku patria spoločnosti Ryanair, Travel Service, Wizz Air, Pobeda, Flydubai, České aerolínie či Air Cairo a z destinácií si cestujúci najviac obľúbili Londýn, Dublin, Antalyu, Miláno a Moskvu.

Štatistiky z februára hlásia ďalšie skvelé správy. Slováci si pravdepodobne zvykli dopriať si pár dní voľna aj počas chladnejšieho obdobia a druhý mesiac v roku priniesol najvyšší počet cestujúcich za posledných 10 rokov. Bránami letiska prešlo celkovo 107 164, čo predstavuje medziročný nárast o 17%. Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika, Jozef Pojedinec, povedal: „Okrem cestujúcich výrazne rástli aj ďalšie prevádzkové ukazovatele – počet letov vo februári stúpol o 18 % a množstvo vybaveného nákladu vzrástlo o 19 % v porovnaní s februárom 2017.“ Hoci sa to možno ani nezdá reálne, za 28 dní stihlo letisko vybaviť dokopy 1 736 príletov a odletov a na cestu vypravilo viac ako 2000 ton batožiny.

Výrazný nárast záujmu cestujúcich riaditeľ letiska pripisuje najmä novým linkám lietajúcim do Sofie, Varšavy či Bologne a vyššej frekvencii už zabehnutých letov. O tom, že letisko sa snaží zlepšiť ponuku svojich letov svedčí aj fakt, že neustále pribúdajú nové destinácie (viac si prečítaš TU). Nezabudni však, že lietať nemusíš len z Bratislavy (celý článok priamo TU) a pri troške šťastia môžeš cestovať hoci aj celý rok úplne zadarmo (viac TU).

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech