Na Liptove máme najväčší tobogán v celej Európe

  • Liptovský aquapark získal nový klenot, najväčší tobogan Európy
  • Vysoký je ako 7-poschodový panelák a pri jazde na ňom komplex sľubuje zážitok "novej dimenzie"
  • Na svoje si prídu tí, ktorí sa neboja zážitku z voľného pádu
tmr.sk
  • Liptovský aquapark získal nový klenot, najväčší tobogan Európy
  • Vysoký je ako 7-poschodový panelák a pri jazde na ňom komplex sľubuje zážitok "novej dimenzie"
  • Na svoje si prídu tí, ktorí sa neboja zážitku z voľného pádu

Čoraz viac Slovákov si počas leta okrem klasickej dovolenky v trópoch vyberá ako adekvátnu náhradu cestovanie po našej rodnej krajine. O tom, že má čo ponúknuť niet pochýb. Pripomeň si niekoľko zaujímavých miest v našom článku „10 čarovných miest v okruhu 100 kilometrov od Bratislavy, ktoré si ešte nenavštívil“ TU alebo sa inšpiruj ďalším zaujímavým zoznamom „Nejdeš toto leto na dovolenku? Takto si môžeš navodiť atmosféru diaľok v Bratislave“ TU.

Okrem prírodných krás a jednoduchých voľnočasových aktivít však na Slovensku vyrastá aj množstvo projektov, z ktorých sa stávajú profesionálne dovolenkové atrakcie a jedným z nich je napríklad aj liptovský Aquapark Tatralandia. Ten okrem westernového mestečka, niekoľkých bazénov či ponuky množstva služieb prichádza s ďalšou novinkou – najväčším family turbulence toboganom v Európe. Vodnými pištoľami ho pokrstili už minulú nedeľu.

V Tatralandii postavili nové mega tobogany milované malými i veľkými hneď dva. Delphin má výšku ako 7-poschodová budova a každý návštevník si na ňom užije strmé klesanie a vzápätí stúpanie kolmo nahor vďaka tzv. U-rampe, cúvanie, menší skok, náraz a pristátie v dopadovom bazéne. Druhý tobogan s názvom 4Family umožňuje užívať si zábavu pri otočkách, zákrutách a klesaniach v okrúhlych 4-miestnych raftoch pre celú rodinu.

Dodávateľom dvoch kolosov je turecká spoločnosť Polin Waterpark, ktorá je lídrom vo svojom odbore a okrem špeciálnej techniky využitej pri stavbe (inovácia v podobe tlakového odlievania, ktorá sa využíva pri výrobe lietadiel či automobilov) nezabudli ani na špeciálny výťah pre 28-kilogramov vážiace rafty. Novinkou vo svete toboganov je aj efekt prirodzeného svetla. Technici z tureckej spoločnosti Polin vytvárali koncept 20 rokov pomocou špeciálnej technológie, ktorá umožňuje prenikanie svetelných lúčov cez materiál. Voda pretekajúca toboganom reaguje so svetlom a vytvára tak špeciálny efekt. Táto metóda nepotrebuje žiadny elektrický pohon, LED žiarovky ani fosforeskujúci náter.

Ján Gemzický, zástupca Polin Waterparks pre Slovensko a Českú republiku, povedal: „Tatralandia vždy prinášala novinky a udávala trendy rozvoja aquaparkovej zábavy v strednej Európe. Vybudovaním nových toboganov s použitím veľkých raftov až pre 4 osoby znova posunula latku svojej atraktívnosti vyššie a získala náskok voči konkurencii. Spoločnosť Polin Waterparks, ktorá je svetovým lídrom vo vývoji, výrobe a dodávke toboganov a vodných atrakcií je hrdá na to, že spolu s investorom postavili a odovzdali návštevníkom aquaparku tobogany, ktoré nemajú v Európe obdobu… Tatralandia sa dostáva do 1. ligy v rámci celej Európy a my jej prajeme veľa spokojných návštevníkov.“

Vlastníkom najväčšieho slovenského Aquaparku Tatralandia je spoločnosť Tatry Mountain Resorts, a. s. (TMR), ktorá je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v strednej a východnej Európe, ktorá vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách je to napríklad stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness Hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky alebo Hotel Rotunda. Vo Vysokých Tatrách, stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalita Štrbské Pleso, ktoré spoluprevádzkuje.

Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu Hrebienok. Okrem toho svoje podnikateľské aktivity spoločnosť rozšírila aj do Českej republiky a Poľska. Do konca roka 2017 sa preinvestovala do rozvoja a modernizácie stredísk TMR 300 miliónov eur. Podľa oficiálnych informácií dosiahli tržby Tatry Mountain Resorts, a. s. v minulom roku hodnotu 90,39 miliónov eur.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech