Mafián v kňazskom rúchu naháňal strach. S pištoľou v ruke prinútil políciu zjesť dôkazy k usvedčeniu

  • Aniello Dellacroce bol mafiánom s dvoma tvárami
  • Pozornosť polície odpútaval v rúchu kňaza
Aniello
Instagram/mobsterguide, Instagram/cinemacrime
  • Aniello Dellacroce bol mafiánom s dvoma tvárami
  • Pozornosť polície odpútaval v rúchu kňaza

Jedného z najznámejších mafiánov nájdeš pod rôznymi menami. Aniello Dellacroce, Otec O´Neil či Neil Dellacroce. Za všetkými vyššie spomínanými sa skrýva jeden a ten istý človek. Mafián, ktorý má na svedomí niekoľko obetí.

Súdny znalec o pedofílii na Slovensku: Farár brával dieťa zo sociálne slabej rodiny aj na výlety do aquaparku (ROZHOVOR)

Milosrdný kňaz

Neil Dellacroce sa narodil 15. marca 1914 v New Yorku a jeho rodičmi boli talianski migranti. Aj napriek tomu, že mal anjela v mene, nijakým anjelikom rozhodne nebol ani v detstve. Už vtedy bol totiž obvinený z drobných krádeží. Ako mnohí z vtedajších talianskych Američanov aj on bol vtiahnutý do sveta mafie.

K zločinu sa „priučil“ u newyorského gangstra Alberta Anastasia, ktorého prezývali katom. Dellacroce ho nasledoval a následne vstúpil do zločineckej skupiny, ktorá bola neskôr neslávne známa ako rodina Gambino. Už počas prvých rokov svojej „kariéry“ si Dellacroce vybudoval reputáciu mimoriadne šikovného, no zároveň brutálneho gangstra.

Všetko mal dokonale premyslené a neunikol mu ani jediný detail. Aby odpútal pozornosť polície, obliekal si rúcho kňaza. Hovoril si Otec O’Neil a v prestrojení vždy úprimne zdravil všetkých príslušníkov polície. Portál Celeb True uvádza, že existujú dohady o tom, že v rúchu kňaza dokonca vykonal vraždu.

Nie vždy mali príslušníci polície podobné šťastie. Keď Aniello zrovna nesršal svojou milosrdnosťou, policajtom spôsoboval poriadne vrásky. Keď ho raz počas trestnej činnosti zaznamenali na video, údajne ich s pištoľou v ruke prinútil zjesť pásku, na ktorej bol videozáznam zachytený. Portál The New York mafia uvádza, že tí, ktorí sa stretli zoči-voči Aniellovi tvrdili, že mal oči vraha: „Keď ste sa pozreli do jeho očí, mohli ste vidieť akú má v nich desivosť a chlad.“

Možno práve chladnokrvné zaobchádzanie Aniellovi Dellacroceovi pripísalo na konto obrovský obnos peňazí. Kúpil si klub Ravenite, ktorý bol akýmsi centrom všetkých jeho nezákonných aktivít. Priestory sa tak stali obľúbeným miestom aj členov skupiny Gambino. Dellacroce bol známy aj tým, že v čase, keď vykonával svoje nekalé skutky najal si príbuzných, ktorí mali prenasledovať policajtov v celom meste.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Wiseguys only 💯 (@mobsterguide_)

Lúpeže, únosy a vydieranie

Zlomovým bol aj rok 1957. V tom čase bol totiž v priestoroch holičstva zastrelený mentor Dellacroca – Albert Anastasia. Niektorí sa domnievali, že za spomínanou vraždou stál Carlo Gambino, ktorý sa chcel stať krstným otcom mafiánskej rodiny.

Či už to skutočne bolo za pomoci zorganizovania vraždy, alebo nie, Carlo sa novým bossom skutočne stal. Práve on v roku 1965 vymenoval Dellacroca za svojho podpredsedu. Väčšina predpokladala, že ak by sa Gambinimu niečo stalo, jeho náhradníkom by bol práve Dellacroce. Predpoklady však nevyšli a Carlo Gambino na smrteľnej posteli v roku 1976 oznámil, že novým šéfom mafiánskej rodiny sa stane jeho švagor Paul Castellano.

Mnohí jeho zástancovia boli zo spomínaného rozhodnutia zhrození. Aj napriek tomu, že potenciálny následník Castellano predstavoval dlhé roky hlavný príjem, Dellacroce a ďalší ho považovali skôr za podnikateľa než gangstra.

Kradli, mučili, vraždili a ich činy symbolizovali strach. V 90. rokoch boli na čele krajiny, slovenskí mafiáni sa nebáli ničoho

Gambino si na sklonku života uvedomoval Aniellov prínos pre celú ich skupinu, ponechal mu kontrolu nad trestnými činnosťami na Manhattane. Pod palcom teda mal lúpeže, ale aj únosy a vydieranie v tejto oblasti.

Castellano mu teda prenechal kontrolu nad značným počtom členov skupiny. Tento krok však rozhodne nepatril k tým najsprávnejším. Castellano totiž nechtiac vytvoril v rámci skupiny konkurenčnú frakciu tých, ktorí boli najvernejší Dellacroceovi a tých, ktorí zas podliehali príkazom Castellana. Jedna loď mala teda dvoch kormidelníkov.

Ak si sa doposiaľ nezamotal vo všetkých neznámych menách, priprav sa na ďalšieho hráča Gottiho. Ten sa v skupine Dellacrocea stal akýmsi mužom číslo dva. Gottiho možno do určitej miery označiť za nepoddajného. Boss skupiny totiž vydal zákaz akékoľvek obchodovania s drogami. Aniello Dellacroce spomínané príkazy prijal a zároveň varoval celú svoju časť posádky, že ak niekto zákaz poruší, vlastnoručne ho zabije.

Práve Gotti tieto slová odignoroval a veselo v obchodovaní s drogami pokračoval. Jeden z Gottiho spolupracovníkov bol dokonca za obchodovanie s heroínom zatknutý. Aj napriek Aniellovým vyhrážkam svojich členov ušetril a chcel ich chrániť. Portál Allthatsinteresting uvádza: „Dellacroce vnímal Gottiho potenciál. Neustále zastával myšlienku, že Gotti by mal nakoniec prevziať kontrolu nad jeho posádkou.“

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kriminalno podzemlje (@kriminalno_podzemlje)

Rakovina mozgu

Annielo Dellacroce bol teda akýmsi dôvodom k tomu, aby konflikty medzi bossom a Gottim neprerástli do väčších rozmerov. Všetko sa zmenilo, keď Annielo ochorel na rakovinu mozgu, ktorej podľahol v roku 1985.

Po mafiánovi v kňazskom rúchu ostali štyri deti. Syn Armand zomrel na cirhózu pečene a predávkovanie kokaínom.

Pre Gottiho zas jeho smrť predstavovala obrovskú príležitosť. Rozhodol sa totiž prevziať kontrolu nad situáciou v skupine. Plán bol jasný. Zneškodniť bossa Castellana. Tak sa aj stalo. Castellana našli zastreleného pred reštauráciou na Manhattane a Gotti tak mohol prevziať úplnú kontrolu nad rodinou Gambino.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa CinemaCrime (@cinemacrime)

Zdroje: Celeb True, The New York mafia, Allthatsinteresting

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá