Najkrajšie mestá a obce má východ Slovenska

  • Súťaž o najkrajšie mesto a obec Slovenska 2016, ktorú organizuje portál Slovakregion, konečne pozná víťazov. Pozri si rebríček našich TOP miest.
collageb
  • Súťaž o najkrajšie mesto a obec Slovenska 2016, ktorú organizuje portál Slovakregion, konečne pozná víťazov. Pozri si rebríček našich TOP miest.

Vyzerá to tak, že za tými najkrajšími sa treba vydať na východ. Verejnosť totiž v ankete rozhodla, že najkrajším mestom na Slovensku je Spišská Nová Ves a najkrajšou obcou rovnako spišské Smižany. Ľudia hlasovali od začiatku apríla do konca októbra.

Spišská Nová Ves

55385469Foto: mapio.net

V kategórii najkrajšie mesto získala Spišská Nová Ves, ktorej vlani patrilo druhé miesto, 31 566 hlasov. V ankete sa pritom na popredných priečkach umiestňuje už niekoľko rokov. Mesto je známe bohatou históriou, množstvom kultúrnych a historických pamiatok, medzi ktorými je aj takzvaných 7 divov mesta. Prírodným klenotom je Národný park Slovenský raj v tesnej blízkosti mesta.

Spišský hrad

47120613Foto: e-slovensko.cz

Druhá priečka tento rok patrila rovnako spišskému mestu Levoča s 24 654 hlasmi, ktoré preslávila najmä osobnosť Majstra Pavla z Levoče a pútnická tradícia. Trojicu uzatvára historický Bardejov s 24 051 hlasmi, patriaci do svetového dedičstva UNESCO.

Bardejov

leutschau_-_rathaus_und_dom

Foto: mapio.net

Najkrajšiu slovenskú obec Smižany nájdeš taktiež na Spiši, v ankete získala 20 541 hlasov. Druhé a tretie miesto patrí dedinkám v okrese Lučenec – obci Halič s 20 381 hlasmi a Divín s 15 845 hlasmi.

Divín

panorama-od-organuFoto: divin.sk

Slovakregion vyhlásil tiež výsledky najlepších primátorov a starostov. Čestné prvé miesto si odniesli primátor mesta Liptovský Hrádok Branislav Tréger a starosta obce Spišský Hrhov Vladimír Ledecký.

Halič

halic09Foto: obnova.sk

Cieľom súťaže bolo podporiť najlepšie slovenské mestá, motivovať ich k rozvoju a prosperite a oceniť prácu ich starostov a primátorov. Slávnostné odovzdanie cien bude v januári v Bratislave.

Zdroj článku: slovakregion.sk, zdroj titulnej fotografie: mapio.net/e-slovensko.cz

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech