NAKA prehľadávala kanceláriu advokátov Pčolinského. Situáciu sme sledovali z centra diania, píše Lucia Jesenská

  • Vyšetrovanie kauzy z Miloslavova nie je ukončené
  • Martin a Tomáš otvorili v Bratislave bar na úrovni
  • NAKA prehľadávala kanceláriu advokátov exšéfa SIS
Zásah NAKA v advokatskej kancelárii
Startitup/Ivan Mego
  • Vyšetrovanie kauzy z Miloslavova nie je ukončené
  • Martin a Tomáš otvorili v Bratislave bar na úrovni
  • NAKA prehľadávala kanceláriu advokátov exšéfa SIS

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité z aktuálneho diania za posledných 24 hodín a všetko, čo by si nemal prehliadnuť.

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Kauza detského gangu z Miloslavova: Advokát nechápe, o čom prokurátor hovorí, policajti stále pracujú
  • Náš bar nie je nalieváreň, kam sa prídeš rozobrať, tvrdí majiteľ známeho baru v Bratislave
  • NAKA zasahovala v kancelárii, ktorá zastupuje Vladimíra Pčolinského

Vyšetrovanie nie je ukončené

Kauza detského gangu z Miloslavova otriasla celým Slovenskom. Brutálne napadnutie mladej školáčky vyvolalo vzbúrenie medzi mnohými. Už začiatkom roka, kedy sa prípad odohral, bolo jasné, že vyšetrovanie bude dlhé a náročné.

Avšak, v polovici minulého týždňa obletela Slovensko správa, že vyšetrovanie prípadu je ukončené. Nám sa podarilo zistiť, že to nie je pravda a informáciu o tom, že vyšetrovanie stále pokračuje, nám potvrdil hovorca bratislavskej polície aj advokát obvinenej Ely.

S mylnou informáciou o tom, že polícia už kauzu detského gangu v Miloslavove nevyšetruje, prišiel hovorca Krajskej prokuratúry v Bratislave. Dnes však vieme, že to nie je pravda a prípad ešte ani zďaleka nie je ukončený.

Na snímke je policajné auto.
zdroj: TASR/Roman Hanc

Keď sme s touto správou konfrontovali advokáta hlavnej aktérky Ely, reagoval s údivom v hlase. Povedal nám, že v súčasnosti sa robia prepisy rozhovorov zo zaistených videí a naštudovanie spisu je naplánované na september.

Zhodujú sa s tým aj informácie, ktoré nám poskytla bratislavská polícia. Vyšetrovanie bude podľa hovorcu bratislavskej polície ukončené po preštudovaní vyšetrovacieho spisu. Otázkou tak zostáva, kde sa stala chyba a prečo prokurátora informovala o ukončení vyšetrovania.

Zo slov, ktoré nám hovorca prokuratúry napísal, vyplýva, že vyšetrovanie naozaj nie je ukončené. Ide teda o odlišné stanovisko, než sa na povrch dostalo minulý týždeň. To, čo však vieme potvrdiť, je, že ukončenie vyšetrovania je zatiaľ v nedohľadne.

Aj napriek tomu, že gang sa po prevalení kauzy na nejaký čas stiahol, tínedžeri sa dnes opäť stretávajú. Dvaja chlapci dokonca skončili na pár mesiacov v diagnostickom centre. Ak ťa zaujíma pozadie celého prípadu, prečítaj si náš článok.

Bar, v ktorom si nedáš tvrdý alkohol

Pojazdné kaviarne sú v Bratislave obľúbené a mnohí si dnes prechádzku v meste bez Pána Králička nevedia predstaviť. Martin Králik, ktorý za týmito kaviarňami stojí, má na svedomí aj kamennú prevádzku, v ktorej si vieš zážitok z kávy spestriť.

Pojazdná kaviareň pána králička
zdroj: Pán Králiček

Martin sa však rozhodol, že káva nebude jediný pôžitok, ktorý chce svojim zákazníkom ponúknuť. Len pár metrov od kamennej kaviarne na Budovateľskej ulici v Bratislave môžeš navštíviť nový bar.

Za týmto projektom s názvom After Wine však nestojí len Martin Králik, ale aj jeho súčasný spoločník Tomáš Meliško. Ich cesty sa spojili ešte predtým, než sa o otvorení baru začalo hovoriť.

Každopádne, za spomenutie stojí fakt, že hlavnou zásadou pri tvorbe konceptu bolo, aby sa tu nepredával tvrdý alkohol. Zakladatelia totiž nechceli, aby sa tu ľudia prichádzali rozobrať na súčiastky.

drink na bare
zdroj: Facebook/After

Ak teda hľadáš podnik s úrovňou, kde si dáš dobré víno či miešaný drink a vypneš myseľ, toto je miesto pre teba. Paradoxom je, že v priestoroch súčasného After Wine bola kedysi herňa. No a nie je tajomstvom, že tu po nej bolo čo naprávať.

Priestor prešiel rozsiahlou rekonštrukciou. Okrem vypratania alebo odstránenia starého nábytku si žalostný stav vyžiadal aj úpravu stien a stropov. Dnes ťa však pri vstupe do podniku privíta útulná atmosféra s dizajnovými prvkami.

To, že tento bar nie je len miestom pre gastronomické zážitky, potvrdzuje aj nominácia na cenu CE ZA AR 2022 v kategórii interiér. Tú podniku udelila Slovenská komora architektov. Viac o tom, čo ťa v After Wine čaká, si prečítaš v našom článku.

NAKA dnes opäť zasahovala

Dnešný deň sa nesie v znamení správy o tom, že Národná kriminálna agentúra zasahuje v advokátskej kancelárii USGB – Urban Steinecker Gašperec Bošanský. Ide o kanceláriu, ktorá zastupuje aj exriaditeľa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského.

Kancelária prominentných advokátov sa nachádza v blízkosti bratislavského Slavína v Starom Meste. Nachádzal sa tam aj reportér Startitup, a tak ti prinášame exkluzívne informácie priamo z miesta zásahu.

Akcia v kancelárii advokáta Vladimíra Pčolinského
zdroj: Startitup/Ivan Mego

V priestoroch advokátskej kancelárie bol aj advokát Peter Erdőš, ktorý nám povedal, že na mieste zastupuje Slovenskú advokátsku komoru. Avšak dôvody, pre ktoré NAKA túto prehliadku vykonávala, nemohol bližšie špecifikovať.

Na miesto prišli minimálne štyri policajné autá a vo vnútri sa nachádzalo približne desať policajtov NAKA. Podľa informácií, ktoré sa nám podarilo získať, vyšetrovateľ prišiel do advokátskej kancelárie USGB s uznesením o vznesení obvinenia pre advokáta Mariána Bošanského.

Akcia v kancelárii advokáta Vladimíra Pčolinského
zdroj: Startitup/Ivan Mego

Aj napriek tomu, že sme sa pokúšali získať stanovisko jeho advokáta, telefón nám nezdvihol. Vieme však, že Bošanský mal v minulosti spor s vyšetrovateľmi a prokurátormi, keď vyhlásil, že obvinenia vznesené voči Pčolinskému nie sú podložené žiadnymi dôkazmi okrem výpovedí kajúcnikov.

Obvinenia sa netýkajú iba spolumajiteľa tejto advokátskej kancelárie. Vyšetrovateľ taktiež obvinil právnickú osobu – je ňou spomínaná právnická spoločnosť. Dôvod obvinenia má súvisieť s korupciou. Viac sa dozvieš v našom článku.

Dnešné správy, ktoré by nemali ujsť tvojej pozornosti:

Odomknúť kamošovi / rodine

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá