Nová éra Microsoftu začala! V New Yorku otvoril 5 poschodovú Flagship predajňu inšpirovanú Applom

  • Microsoft si na otvorenie svojho nového Flagship obchodu na 5th Avenue zvolil rušný deň, počas ktorého predstavil aj novú radu produktov. Na 5tich poschodiach rozprestrel predajňu, ktorá dokonale odzrkadľuje víziu spoločnosti, ako ju vidí CEO Satya Nadella.
image_1445956060.jpeg
  • Microsoft si na otvorenie svojho nového Flagship obchodu na 5th Avenue zvolil rušný deň, počas ktorého predstavil aj novú radu produktov. Na 5tich poschodiach rozprestrel predajňu, ktorá dokonale odzrkadľuje víziu spoločnosti, ako ju vidí CEO Satya Nadella.

 

Nová predajna je prvá, ktorá dostala označenie „Flagship“, či vlajková loď a zároveň najväčšia v histórii Microsoftu. Spoločnosť prenajíma 5 poschodovú budovu, z ktorej sú 3 určené pre zákazníkov. Prvé dve sa zamerali na Windows zariadenia od Microsoftu a ostatných partnerov, pričom nechýba ani množstvo Xboxov. Na druhom poschodí sa nachádza Answers Desk – niečo ako odpoveď Microsoftu na Genius Bar v Apple predajniach, ktorého je pomôcť zákazníkom s ľubovoľnými otázkami alebo problémami. 

 

 

 

Neďaleko od Answers Desk dostalo miesto kino s dvomi obrými obrazovkami. Tento priestor slúži na prednášky a predstavenia produktov, či školenia personálu. Tretie poschodie je skutočným prekvapením pre herne naladených. Predvádza totiž množstvo zariadení od spoločnosti Dell. Od novej série notebookov XPS, po všetky možné Alienware produkty. Dell konečne upustil od zbytočného softvéru, ktoré do Windowsu pridával a tak ako všetky zariadenia v novej predajni, aj jeho prichádzajú s čistou verziou Windowsu 10. Big Like! Nechceným programom snáď konečne odzvonilo!

 

Nová predajňa prišla ruka v ruke s novými produktmi. Včera uviedol Microsoft do predaja svoju novú radu Surface – Surface 4 a Surface Book – vôbec prvý notebook, ktorý spoločnosť predstavila. Sprevádzané  boli aj polnočným začiatkom predaja herného titulu Halo 5. Pri tejto príležitosti si v ochode mohli zákazníci zakúpiť repasovaný Xbox One spolu s Kinect príslušenstvom za zníženú cenu iba $200 dolárov! 

 

 

Na otvorení sa zúčastnili šéf Surface oddelenia Panos Panay, COO Microsoftu Kevin Turner, manažér novej predajne Bill Madden a zástupca primátora mesta New York Richard Buery. Výnimočným hosťom bol aj historicky prvá CTO mesta – Minerva Tantoco. Predajňa má jednoznačne nádych kultúry Apple, čo potvrdili aj jasajúci zamestnanci pri prestrihnutí stuhy – niečo, čo je pre zamestnancov v Apple Store normálkou, či skôr povinnosťou. V predajni sa však nájdu aj unikátne nápady napríklad dvojposchodová videoveža umiestnená v srdci predajne a mnoho ďaľších videostien, ktoré obohacujú zážitok zákazníkom.

 

Podľa opýtaných návštevníkov je predajňa trocha iná, ale popravde to je iba väčší Microsoft obchod.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech