Nová generácia Porsche 911 je rýchlejšia a prichádza vo veľkom štýle

  • Porsche predstavuje v Los Angeles ôsmu generáciu legendárneho modelového radu 911
  • Už teraz je zrejmé, že aj v budúcnosti bude tento kúsok meradlom exkluzívnej športovosti
  • Nové Porsche 911 má nadčasový a zároveň moderný dizajn s nezameniteľnou DNA značky Porsche
n2
Top Gear
  • Porsche predstavuje v Los Angeles ôsmu generáciu legendárneho modelového radu 911
  • Už teraz je zrejmé, že aj v budúcnosti bude tento kúsok meradlom exkluzívnej športovosti
  • Nové Porsche 911 má nadčasový a zároveň moderný dizajn s nezameniteľnou DNA značky Porsche

Jeho vzhľad je oveľa svalnatejší, zatiaľ čo úplne novému interiéru dominuje 10,9 palcový dotykový displej. Vďaka inteligentným ovládacím prvkom, podvozkovým systémom a inovatívnym asistenčným systémom sa suverénna, nekompromisná dynamika klasického športového vozidla s motorom vzadu snúbi s požiadavkami digitálneho sveta.

Nová generácia preplňovaných šesťvalcových motorov „boxer“ bola zdokonalená a s 331 kW (450 k) vo verziách S je ešte výkonnejšia než doteraz. Vylepšeným vstrekovacím procesom a novo umiestneným turbodúchadlom vrátane chladiča stlačovaného vzduchu sa zvýšila účinnosť celého poháňacieho ústrojenstva. Hnacia sila je prenášaná novo vyvinutou osemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

Medzi ďalšie výnimočné prvky patria jazdný režim Porsche Wet Mode pre ešte bezpečnejšie jazdné vlastnosti na mokrej vozovke, asistent nočného videnia s termovíznou infračervenou kamerou a rozsiahla konektivita, ktorá využíva kolektívnu inteligenciu.

Ponuku završujú tri exkluzívne digitálne služby: aplikácia Porsche Road Trip pre nevšedné cestovanie, osobný asistent Porsche 360+ a webový kalkulátor emisií Porsche Impact pre neutralizáciu individuálnych emisií CO2.

Preplňovaný šesťvalcový motor „boxer“ poskytuje teraz v modeloch 911 Carrera S * a 911 Carrera 4S * najvyšší výkon 331 kW (450 k). To predstavuje zvýšenie o 22 kW (30 k) v porovnaní s predchodcom.

Obe verzie modelu 911 zostávajú pri zrýchlení z nuly na 100 km / h pod hranicou štyroch sekúnd: kupé s pohonom zadných kolies zvládne šprint za 3,7 sekundy, 911 Carrera 4S s pohonom všetkých kolies za 3,6 sekundy. Oba modely sú tak o 0,4 sekundy rýchlejšie ako príslušné verzie predchodcu.

S balíkom Šport Chrono sa náskok zvýši o ďalších 0,2 sekundy. Najvyššia rýchlosť teraz činí 308 km / h (911 Carrera S), resp. 306 km / h pri variante s pohonom všetkých kolies. Po prepočte na kombinovaný cyklus EÚ je spotreba paliva modelu 911 Carrera S 8,9 l / 100 km, pri  911 Carrera 4S to je 9,0 l / 100 km.

Porsche 911 Carrera S stojí v Nemecku od 120 125 eur, 911 Carrera 4S od 127 979 EUR vrátane DPH a špecifické výbavy. Nové modely možno už objednávať.

zdroj:Top Gear

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech