Pioneers Brno očami startitup

  • 29.09. sa konal Pioneers Brno, na ktorom nechýbal ani startitup. Záštitu nad celým eventom držal český akcelerátor Opifer. Tento namiešal zaujímavý koktejl hostí a spíkrov.
image_1412086995.jpeg
  • 29.09. sa konal Pioneers Brno, na ktorom nechýbal ani startitup. Záštitu nad celým eventom držal český akcelerátor Opifer. Tento namiešal zaujímavý koktejl hostí a spíkrov.

V prvom rade je potrebné pochváliť miesto, kde sa celý event konal. Brnenské Sono som predtým nepoznal, ale teraz si ho už 100% zapisujem do denníčka. Cool-ové miesto – bodaj by takých bolo viac aj v Bratislave (alebo aspoň jedno!). Hostitelia vedeli ako sa odvďačiť návštevníkom a free drink ma vždy osobne poteší – hlavne keď som autom :). 

Mali sme skvelé miesta, odkiaľ sme mali prehľad nad celým dianím sa na stagy. Program otvoril prv trocha rozhádzaný, ale neskôr už pohodičkový moderátor amerických koreňov. Úvodným bodom programu boli 4 startupové pitche projektov VR-Union, G-tRec, Runecast a Masterlizer. Z týchto 4 projektov ma najviac zaujal projekt Masterlizer so CEO Maximiliánom Kamenárom slovenského pôvodu, žijúcim ale už dlhé roky v Rakúsku. Projekt je zameraný na „audio mastering“. V skratke, ak ste hobby muzikant alebo poloprofesionál a nechcete utrácať hromadu peňazí na mastering vášho veľdiela, hľadáte presne tento projekt. Masterlizer je onlinová, desktopová aplikácia, ktorá vám realtimovo (s 1-2 sekundovým oneskorením) upraví vašu nahrávku. Po nahodení vašej nahrávky do Masterlizeru zistíte, že aj celkom viete spievať. Rozdiel medzi neupravenou nahrávkou a už spracovanou nahrávkou prostredníctvom Masterlizeru, je galaktický. Myslím, že o tomto projekte budeme ešte veľa počuť.

 

 

Ďalším highlightom bola prezentácia CEO Y Softu Václava Muchnu. Vo svojej prezentácii sa primárne venoval tomu, ako spravil z Y Softu globálnu spoločnosť a ako to môžete spraviť aj VY. Musím povedať, že už som dlho nevidel prezentáciu takejto kvality, ako bola v podaní Muchnu – aspoň takto symbolicky klobúk dole. 

 

Ďalším zo spíkrov bol Mohamed Hamdy z akcelerátora Turn 8 z Dubaja. Myslím si, že po jeho pitchy už nie je Amerika jediná krajina neobmedzených možností :). Iba tento akcelerátor má k dispozicií vyše 100$ mil. V reštauračnom žargóne by som to nazval ako startupovým „All you can eat„, teda spend :). Späť do reality. Určite nie je ľahké sa dostať ani do tohto akcelerátora a btw. v seed rounde poskytujú iba 30k. Čiže až taká „Amerika“ to tiež nie je.

 

Celý event hodnotíme kladne, aj keď bol sprevádzaný malými technickými problémami hneď od úvodu. Čo by to bol ale za event, kde by všetko fungovalo? Tešíme sa na ďalšiu akciu, ktorú dá Opifer dokopy.

 

Zdroj: facebook.com, opifer.com

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech