Podujatie #NOC Technology hosťuje podnikateľa roka Michala Weisa – softvérového mága svetovej armádnej a meteo špičky

  • Jedna z najobľúbenejších IT tech akcií roka sa blíži!
  • Nadšenci nových technológií sa budú môcť zísť na podujatí Night of Chances Technology už o niekoľko dní - 14. marca
1-1
archív Night of Chances
  • Jedna z najobľúbenejších IT tech akcií roka sa blíži!
  • Nadšenci nových technológií sa budú môcť zísť na podujatí Night of Chances Technology už o niekoľko dní - 14. marca

„Táto NOC sa stala tradíciou a srdcovkou nielen pre Nexteriu, ale aj pre popredné firmy v oblasti technológií, čomu sa veľmi tešíme,“ hovorí Tomáš Hasala, riaditeľ občianskeho združenia Nexteria. „Dostávame feedback od IT firiem, že práve na podujatí NOC technology nachádza najväčší potenciál a najtalentovanejších študentov,“ dopĺňa. Myšlienkou podujatí Night of Chances je totiž dať študentom príležitosť otestovať si firmy ešte predtým, ako si ony budú testovať študentov.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: archív Night of Chances

Aj tento rok sa bude diskutovať na aktuálne témy, ako sú dopad umelej inteligencie, pozitívni hackeri, budúcnosť telekomunikácií, banky z pohľadu IT či blockchain ako taký.

Najatraktívnejším hosťom bude určite podnikateľ roka 2017 Michal Weis, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti IBL Software Engineering, spol. s r. o. Programovať začal už v deviatich rokoch. Na začiatku vysokej školy v ESET-e založil tím pre vývoj novej generácie antivírusu, ktorý položil základy celosvetového úspechu firmy. S meteorológiou sa stretol, keď pomáhal matke v SHMÚ pri nasadení nemeckého softvéru. So snom presadiť sa na medzinárodnom trhu v roku 1997, po skončení vysokej školy, založil s nemeckým partnerom meteorologickú softvérovú firmu – IBL. Dnes je firma svetovou špičkou v oblasti inštalácií na všetkých kontinentoch a poskytuje softvér pre národné meteorologické organizácie, letiská a armády celého sveta. Nezastavuje sa však a pokračuje vo vývoji nových technológií, ktoré pomáhajú zachraňovať životy a šetriť našu planétu. „Veríme, že Michal bude určite inšpiráciou pre nastupujúcu generáciu skvelých slovenských it-mozgov,“ dodal Hasala.

Novinkou je aj celovečerný moderátor, ktorým tento ročník bude Ján Gordulič. Málokto o ňom môže vedieť, že sa radil medzi študentov IT a aktuálne sa začínať zaraďovať medzi expertov na blockchain a kryptomeny.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: archív Night of Chances

Ukážka, ako to v IT chodí za 60 minút

Pripravených je viac ako 25 workshopov popredných IT spoločností, ktoré pôsobia na Slovensku s tematikou hackerstva, cloudu, programovania chatbotov či mobile developmentu.

Tí najlepší sa budú môcť zúčastniť na speed datingu, osobnej diskusií s poprednými manažérmi spoločností ESET, Tatra Banka, Accenture, QBSW a Slovak Telekom.

Doteraz sa predchádzajúcich 6 NOC-í zameraných na technológiu zúčastnilo viac ako 3000 návštevníkov, iba v minulom roku to bolo takmer 700 IT-tech priaznivcov. Hoci sa NOC Technology pravidelne koná v priestoroch FiiT STU, našla si obľubu aj medzi IT verejnosťou.

Vďaka výbornej odozve zo strany študentov aj firiem sa tesne po IT podujatí bude konať aj druhý ročník Night of Chances Engineering pre študentov so strojárskym zameraním, a to hneď 4.4. na SjF STU.

Keďže sú tieto smery čoraz viac prepojené, organizátori sa rozhodli podporiť študentov v rozširovaní svojich vedomostí v oboch smeroch aj možnosťou kúpy zvýhodneného “Combined ticket” na obidve podujatia – Night of Chances Technology a Night of Chances Engineering.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK