Prečo trávia úspešní až 10 hodín týždenne aktívnym premýšľaním?

  • Warren Buffett, CEO jednej zo štyroch najväčších spoločností v krajine, odhaduje že 80 % svojej kariéry strávil čítaním a premýšľaním.
  • „To je to, čo ho spravilo najúspešnejším podnikateľom v histórii. Trávi veľa času premýšľaním!“, tvrdí o Buffetovi jeho dlhodobý spoločník Charlie Munger.
GR8Z5ZMI5P
  • Warren Buffett, CEO jednej zo štyroch najväčších spoločností v krajine, odhaduje že 80 % svojej kariéry strávil čítaním a premýšľaním.
  • „To je to, čo ho spravilo najúspešnejším podnikateľom v histórii. Trávi veľa času premýšľaním!“, tvrdí o Buffetovi jeho dlhodobý spoločník Charlie Munger.

Buffetov denný rozvrh sa môže zdať ako anomália. V skutočnosti je jeho priekopníkom. Tým sa v posledných rokoch inšpirovalo aj niekoľko vysoko postavených riaditeľov a pri svojej neustálej zaneprázdnenosti si vyhradili dobu na premýšľanie. Tvrdia, že je pre nich nevyhnutná pri rýchlo sa meniacom sa prostredí digitálnej ekonomiky.

 

9 dôvodov, ako si urobiť čas na rozmýšľanie

 „ Keby som mal 6 hodín na výrub stromu, 4 by som strávil brúsením sekery.– Abraham Lincoln

 

1: Naplánuj si celý deň dopredu

Diktujú ti ostatný čo a kedy máš urobiť? Kladieš priority ostatných pred tie svoje? Ak áno, prvým krokom k nájdeniu si času na premýšľanie je prevziať kontrolu nad svojim diárom. Daj ľuďom vedieť, kedy nebudeš môcť reagovať na e-maily alebo telefonáty, ak to nie je to naliehavé.

 

2: Nepremýšľaj v kancelárii

Tie najlepšie nápady prichádzajú väčšinou vtedy, keď nie si v kancelárii. Vyber si kam ísť v závislosti od toho, nad čím budeš premýšľať. Kaviareň, prechádzka v lese, prejsť sa na bicykli, posedieť na lavičke v parku pri pohári vína. Hocikedy budeš mať pocit, že tvoja myseľ stráca kreativitu, zmeň lokalitu.

UQM3V9PFIH

foto: stocksnap.io

 

3: Vezmi si zápisník

Písanie je mocný nástroj, ktorý zachytí tvoje nápady a prenesie ich do hmatateľnej formy. Kľúčom k úspechu je necenzurovať a nesúdiť sám seba – len vyliať svoje myšlienky na papier, bez akejkoľvek kritiky alebo vyhodnocovania.  Existuje mnoho spôsobov, ako to dosiahnuť, obrazmi, videom.. zisti, čo ti najlepšie vyhovuje.

 

4: Preplánuj alebo skráť stretnutia

Nájdi si v pondelok 15 minút a stráv ich plánovaním schôdzok, ktoré si si stanovil na daný týždeň a porovnaj ich so svojimi prioritami. Premýšľanie je oveľa podstatnejšie ako neproduktívne stretnutia. Presuň takéto mítingy, alebo ich skráť.

Y2LT0LKZ0G

foto: stocksnap.io

 

5: Aktualizuj svoj zoznam úloh

V priebehu týždňa, keď sa ti hromadia úlohy, si prejdi svoj zoznam úloh a vyškrtni z neho položky, ktoré už nie sú tak významné a zhodnoť, ktoré z nich sú a mali by byť na prvom mieste.

 

6: Identifikuj tri najlepšie výsledky dňa

Okrem rozplánovania celého týždňa a kontroly tvojho zoznamu úloh si nastav tri hlavné ciele, vlož do zoznamu aj čas na premýšľanie a nezabudni si zapisovať myšlienky. Tým budeš mať zabezpečené, že zo seba vyťažíš maximum.

ECL0UK4US9

foto: stocksnap.io

 

7: Použi otázky na podporu hlbokých myšlienok

Ak budeš chcieť venovať trochu svojho času intenzívnemu rozmýšľaniu o tvojich prioritách a smerovaniu tvojho podnikania, opýtaj sa sám seba tieto otázky:

  • Robím správne veci so správnymi ľuďmi?
  • Čo je pre mňa to najdôležitejšie?
  • V čom som naozaj dobrý?
  • V čom sa ešte mám zdokonaliť?
  • Ako môžem stráviť viac času tým, čo ma naozaj baví?

Prípadne si môžeš budem vypísať dlhodobé ciele a premýšľať o tom, ako ich dosiahneš.

 

8: Vyrieš najväčšie problémy

Rovnako dôležité ako strategické premýšľanie nad osudom tvojej spoločnosti je riešenie krátkodobých problémov. Časť svojho dňa venuj ich vybavovaniu, aby si sa v budúcnosti nemusel venovať náročným konfliktom.

49CJ7AG12Z

foto: stocksnap.io

 

9: Nové nápady

Prichádzať denne s novými nápadmi, má taký istý zásadný význam, ako reagovať na problémy. Prediskutuj nové príležitosti a otvor okno čerstvým myšlienkam. Prezentuj ich pred tvojimi kolegami alebo zamestnancami. Nezabudni, že zdieľať nové nápady znamená získať spätnú väzbu. Viac hláv viac vie, nauč ostatných aktívne premýšľať, zvoľte si tímovú stratégiu. Nakoniec si všetky návrhy spíšte a vytvorte cestu k napredovaniu spoločnosti.

1-GV2Hh-qTaUY2Gs5ICzDBYQ

foto: medium.com 

Zdroj:medium.com, zdroj titulnej fotografie:stocksnap.io

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech