Predstavujeme súťažiacich na Pioneers Bratislava#3

  • Podujatie pre startupistov a investorov Pioneers Bratislava sa na Slovensku objavilo iba pred rokom a už tu máme jeho tretie vydanie. Okrem medzinárodného pozadia so sebou opäť prináša príležitosť pre slovenské startupy odprezentovať sa pred lokálnymi i zahraničnými investormi a získať tak významné kontakty či investičný kapitál.
image_1429704709.png
  • Podujatie pre startupistov a investorov Pioneers Bratislava sa na Slovensku objavilo iba pred rokom a už tu máme jeho tretie vydanie. Okrem medzinárodného pozadia so sebou opäť prináša príležitosť pre slovenské startupy odprezentovať sa pred lokálnymi i zahraničnými investormi a získať tak významné kontakty či investičný kapitál.

Počas Pioneers Bratislava#3 sa 28. apríla 2015 v priestoroch Connect Coworking predstaví osem slovenských startupov v rámci súťaže Pitching Competition. Budú mať tri minúty na to, aby svojim podnikateľským nápadom oslovili odbornú porotu a ďalšie dve minutý na to, aby zodpovedali jej otázky. Výherca získa voľnú vstupenku na Pioneers Festival 2015 vo Viedni a ďalšie hodnotné ceny od partnerov podujatia. 

 

 

WakesApp

 

 

WakesApp je aplikácia, s ktorou už nikdy vy ani vaši priatelia na nič nezabudnete. Funguje to asi tak, že si jednoducho vyberiete kamoša z vášho telefónneho zoznamu, pošlete mu napr. „daj mi vedieť do piatku, či prídete na víkend“), nastavíte deadline (samozrejme na piatok) a vášmu kamošovi to príde hneď + v piatok večer obom automaticky vyskočí pripomienka. Jednoducho ako email alebo sms, zamerané na malé to-do v rámci priateľov a známych. V prípade, že vaši priatelia budú meškať s odpoveďou, môžete ich skúsiť motivovať nejakým tým stickerom. Aplikáciu WakesApp môžete sťahovať už teraz z Appstoru či Google Play.

 

 

 

WooGies

 

 

 

Jedná sa o platformu, mobilnú appku, ktorú uľahčí vám aj vašim spolubývajúcim spoločné bývanie. Určite poznáte tie problémy, keď je treba zaplatiť účet za elektriku, k tomu nakúpiť nejaké veci do domácnosti a potom to všetko rozrátavať, aby každý zaplatil rovnako. Toto všetko odteraz vyrieši za vás appka WooGies, do ktorej jednoducho pridáte všetkých spolubývajúcich + všetky položky, ktoré je treba zaplatiť a appku už automaticky sama rozráta spoločné náklady. 

 

 

OrderLord

 

 

Ďalším zaujímavým slovenským startupom je bezpochyby Orderlord. Jedná sa o aplikáciu, ktorá je určená pre reštaurácie s cieľom zefektívniť donášku jedla. OrderLord je komplexný nástroj umožňujúci optimalizovať rozdelenie objednávok a celkovo zjednodušiť prácu rozvozným firmám. Za touto myšlienkou stoja mladí chalani a to konkrétne Dušan Koutný, Richard Lipovský a Ivan Kollárik. Chalani začínali s aplikáciou, ktorá mala riadiť všetkých zamestnancov, ktorí nepracujú z officu. Kvôli náročnosti a špecifickým požiadavkám rôznych odvetví, zistili, že to vôbec nebude jednoduché a rozhodli sa zamerať svoju aplikáciu na rozvoz jedla. Tento startup má veľký potenciál a získal už aj významné investície.

 

 

 

SpaceSpy

 

 

Spacespy je kombináciou sociálnej siete a vyhľadávača. Z pohľadu sociálnej siete, si môžete pridávať ľudí medzi priateľov, chatovať s nimi a pokiaľ to dovolia, zobraziť ich polohu a aktivitu. Ako používateľ si môžete zadať svoj status, ktorý tu funguje trocha inak ako na ostatných sociálnych sieťach. Funguje systémom, že okolo seba vytvoríte kružnicu a z plochy, ktorú kružnica obsiahne môžete extrahovať to, čo potrebujete. Podľa zadaných kritérií vyhľadáte napr. hotely, reštaurácie, baby alebo priateľov na okolí… Unikátnou funkciou Spacespy je hromadná platená správa. Klasicky môžete taktiež chatovať zadarmo s kýmkoľvek. Ale pokiaľ je treba, môžete osloviť všetkých, ktorých ste si pomocou kružnice vyhľadali. Je to spôsob, akým môžu používatelia Spacespy inzerovať a osloviť davy v konkrétnej oblasti. Rozdielom je, že z týchto „reklám“ nezarába len SpaceSpy, ale každý jeden užívateľ, ktorý sa dostane do kontaktu s reklamou a reaguje na ňu.

 

 


ParkingTip

 

 

ParkingTip je appka, pomocou ktorej by ste mali ľahšie nájsť voľné parkovacie miesto. Je to akési prepojenie medzi vodičmi a chodcami, ktorí môžu sledovať voľné parkovacie miesta a pomocou aplikácie ich dať zadávať do mapy. Celá služba funguje na malom poplatku, za ktorý budú vodiči vidieť presne, kde sa nachádzajú voľne miesta na parkovanie. Privyrobiť si tak môže aj každý chodec, ktorý bude túto appku používať. Tím startupu ParkingTip sa stihol zúčastniť aj na Bratislavskom Hackaton-e, ktorý sa im podarilo aj úspešne vyhrať.

 

 

Coupling.me

 

 

Appka Coupling.me je o ľuďoch a o vzájomnom zdieľaní momentov medzi nimi. Ak už sme v kontakte s niekým, tak existujú nekonečné možnosti stretávania sa, či už je to rôzne miesto alebo rôzny čas. Ak ste však na nejakom mieste a nemáte odvahu sa prihovoriť tomu druhému, je tu appka Coupling.me. Pomocou tejto ste schopný vidieť ľudí vo vašom okolí a kontaktovať ich. Ide o appku, ktorá je založená na geolokácií, takže vám vždy ukáže ľudí vo vašom okolí. Jej užívatelia tak dostanú jedinečnú možnosť spoznať nových ľudí vo svojom okolí. Myšlienka Coupling.me vznikla už v roku 2011 a od začiatku bolo jej úmyslom vytvoriť najužitočnejšiu dating platformu, pomocou ktorej by ste mohli nájsť a spoznať nových ľudí.

 

 

 

Crosswalk

 

 

 

Crosswalk je osvetlenie prechodu pre chodcov a pohybujúcich sa objektov na ňom novej generácie prostredníctvom lasera, posúvajúce ochranu chodcov na novú úroveň. Crosswalk rieši zlepšenie viditeľnosti chodcov za tmy a zhoršených viditeľnostných podmienok tak, aby vodiči spozorovali chodcov z väčšej vzdialenosti a vedeli rýchlejšie predchádzať možným kolíziám. Naše testy ukázali, že s osvetlením Crosswalk vodiči zbadajú chodcov z 3-5x väčšej vzdialenosti. Crosswalk vznikol ako spin-off z hardvérového projektu Ambiscreen. 

 

 

Lazyring

 

 

Každý z nás má doma neskutočné množstvo ovládačov, či už je to od TV, DVD prehrávača, satelitu, Hi-Fi, klimatizácia a čokoľvek ďalšie. Čo keby ste mohli ovládať všetko pomocou vášho smartphonu? Startup Lazyring prišiel preto s nápadom univerzálneho ovládača. Konkrétne sa jedná o gestá, pomocou ktorých dokáže ovládať vaše zariadenia. Startup Lazyring vytvoril prsteň, ktorý vám k tomu poslúži a pomocou ktorého dokážete ovládať gestami vaše zariadenia. Jedná sa o veľmi malé zariadenia veľkosti prsteňa, ktoré je vybavené najnovšími technológiami. Projekt Lazyring môžete násť dokonca aj na crowdfundingovom portály Indiegogo TU.

 

 

 

 

PioneersBratislava#3

28. apríl 2015, 19.00 hod.

Connect Coworking, Páričkova 18, Bratislava

https://www.eventbrite.co.uk/e/pioneersbratislava3-tickets-16330475893

 

Podujatie prináša: AVE Agency v spolupráci s SBA

Partneri podujatia: Crowdberry, KPMG, Startitup.sk, Fond inovácií a technológií, Flemio, Heineken, Hennessy, Thali

Pridaj sa tu: https://www.facebook.com/events/945102145540816/

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK