Product Hunt rozhodol: Toto je 10 najlepších technológií uplynulého roka

  • Od spustenia v roku 2013 sa stal Product Hunt miestom, kde sa prezentujú všetky produkty, od ktorých sa očakáva veľký úspech.
1*mymRMdP-Gcta_uz2hNe9sA
  • Od spustenia v roku 2013 sa stal Product Hunt miestom, kde sa prezentujú všetky produkty, od ktorých sa očakáva veľký úspech.

Funguje to asi takto: Niekto pridá na stránku nový produkt a ľudia hlasujú, či sa im páči. Na podobnom princípe funguje Reddit, no v Product Hunte je to omnoho väčší zásah adminov.

Tento rok sa rozhodol Product Hunt prvýkrát odovzdávať ceny pre najcoolovejšie produkty roka. Hlasovanie je uzavreté a toto je to najlepšie, čo nám rok 2015 priniesol.

10. Facebook M

no-10-facebook-m

Facebook M je virtuálny asistent, ktorý zvládne také požiadavky, že sa ti z toho zatočí hlava. O to viac sa množia podozrenia, že sa v skutočnosti nejedná o umelú inteligenciu, ale o zamestnancov Facebooku. Pravda bude asi niekde uprostred.

M je súčasťou Messengera, no zatiaľ je len v testovacej fáze.

Cena: Zadarmo, no asi ho ešte nemáš

 

9. Dron Lily

no-9-lily-drone-camera

Lily je dron, ktorý ťa nasleduje a zachytáva na video. Je prenosný, vodeodolný a je to fešák. Je určený prioritne na natáčanie fantastických záberov pri športových aktivitách.

Lily nahráva v 1080p/60fps. Letová rýchlosť je obmedzená na približne 40km/h.

No ako iné drony, aj Lily má problémy s výdržou. Vydrží 20 minút a pre jej vodeodolnosť ani nemôžeš použiť náhradné baterky.

Cena: 819 eur

 

8. Overcast 2.0

no-8-overcast-20

Overcast je najlepšia aplikácia na podcasty, akú poznám. V priebehu roka však prišla jedna zásadná zmena – je zadarmo. Obsahuje naozaj skvelé funkcie a využívať na podcasty natívnu appku je s týmto zázrakom hlúposť.

Cena: Zadarmo

 

7. Apple Watch

Apple Watch sa stali zlatým štandardom medzi smarthodinkami, no aj cena je „Apple“. Ja fanúšik smarthodiniek nie som, no musím uznať, že vyzerajú fakt dobre.

Cena: V závislosti od edície 349 eur – 17000 eur.

 

6. Startup Stash

no-6-startup-stash

Vytvoriť vlastný startup je veľká výzva. Našťastie tu máš Startup Stash, ktorý ti na jednom mieste sprostredkuje všetky informácie, ktoré potrebuješ.

Prvé čo ťa zaujme je určite zaujímavé grid rozloženie. Web pozostáva zo 40 kategórií a nájdeš tam fakt všetko.

Cena: Zadarmo

 

5. Be My Eyes

no-5-be-my-eyes

Čo keby si mohol vďaka smartfónu vidieť namiesto slepej osoby. To je myšlienka za aplikáciou Be My Eyes, ktorá spája slepých s tými, ktorí chcú pomôcť. Aplikácia spustí video stream, uvidíš pohľad slepej osoby a pomocou textu jej pomáhaš. Smartfón na druhej strane potom tvoju správu nahlas prečíta.

Cena: Zadarmo

 

4. Periscope

no-4-periscope

Periscope je čisto o live streamovaní. Twitter kúpil túto aplikáciu ešte skôr, ako stačila produkt spustiť. Funguje to asi tak, že zapneš live video stream a tvoji priatelia dostanú notifikáciu, že vysielaš. Následne ti môžu video komentovať, prípadne ti posielať srdiečka. Rozkošné.

Cena: Zadarmo

 

3. Tesla Powerwall

no-3-tesla-powerwall

Tesla Powerwall je domáca batéria, ktorá skladuje solárnu energiu a dovoľuje ti ju použiť neskôr, keď slniečka toľko nie je. Je namontovaná na stene a dizajnovo je spracovaná fakt dobre.

Cena: 3000 eur

 

2. Raspberry Pi Zero

no-2-raspberry-pi-zero

Spoločnosť Raspberry Pi, ktorá sa špecializuje na lacné počítače, oznámila, že vytvorila neuveriteľne malý a lacný počítač Raspberry Pi Zero. Tento počítač stojí 5 eur a za túto cenu dostaneš 1GHz procesor a 512MB RAM, pripojiť môžeš 1080p obrazovku pri 60 fps.

Tieto počítače boli síce primárne určené deťom, no stali sa miláčikom všetkých geekov.

Cena: 5 eur

 

1. Slash

no-1-slash-keyboard.jpg

Slash je najlepšia klávesnica, aká kedy bola na mobiloch videná. Jej najlepšou vychytávkou je totálne zjednodušenie preskakovania medzi aplikáciami. Chceš napríklad poslať kamošovi video z Youtube, pesničku zo Spotify alebo obrázok z Giphy? Napíš to do magického vyhľadávača a jedným klikom odošli.

Cena: Zadarmo

product_hunt_pic

Zdroj: producthunt.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech