ScaleDo: Nový marketplace pre SME firmy

  • Michala Trubana som zastihol pri jeho plnej pracovnej vyťaženosti, no napriek tomu mi venoval chvíľu a predstavil startup, ktorý vznikol na pôde firmy Websupport.
image_1395764446.jpeg
  • Michala Trubana som zastihol pri jeho plnej pracovnej vyťaženosti, no napriek tomu mi venoval chvíľu a predstavil startup, ktorý vznikol na pôde firmy Websupport.

 

Neustále rastiete. Existuje na to nejaký návod?
Áno, existuje veľa dôvodov. U nás za to vďačíme najmä kvalitnému tímu a túžbe po neustálom zlepšovaní.

Prednedávnom ste rozbehli vlastný startup ScaleDo. Čo je jeho hlavným poslaním?
ScaleDo je marketplace pre malé a stredné firmy, kde si môžu výhodne zakúpiť všetky nástroje potrebné pre ich podnikanie. Ide najmä o hostingové alebo marketingové služby, prípadne helpdesk a iné.

Ako na takúto platformu reagujú firmy? Neboja sa ísť do cloudových systémov?
Práve naopak. Vítajú ju, keďže poplatky sú nižšie. Ide maximálne o desiatky eur. A riziko je pre nich minimálne.

Keď si spomínate na svoje začiatky, čo by ste poradili mladým startupistom? Čomu sa nevyhne žiaden začínajúci podnikateľ?
Nebrať svoj aktuálny stav za niečo trvalé, ale neustále sa pozerať do budúcnosti a vyvíjať sa.

Aké sú Vaše najbližšie plány?
Tie sú veľké. Chceme uviesť niekoľko nových produktov a startupov. Je sa na čo tešiť. Jeden z nich predstavím už 4.4. na konferencii Startup v skutočnom svete biznisu a jeho šance na úspech.  

 

foto: scaledo.sk

ScaleDo

V polovici roka 2013 vytvorila svoj nový startup firma Websupport, ktorá je najväčším poskytovateľom domén a webhostingu a spravuje 90 871 domén pre 62 096 zákazníkov a 554 serverov. Momentálne pôsobí na Slovensku, v Rakúsku, v Česku a v Maďarsku.

Startup vychádza z myšlienky, že podnikatelia sa už nezaobídu bez online nástrojov. Nevýhodou je, že každý z nich rieši iba jeden problém. Klientom prekáža nekonečné množstvo url adries, prístupových údajov a neporiadok v platbách. Tomu všetkému vždy predchádza ešte zdĺhavý výber ideálnej aplikácie z množstva možností.

Tak sa firma Websupport rozhodla vytvoriť ScaleDo – obchod s kvalitnými nástrojmi na podporu podnikania: LiveAgentNiceReply pre zákaznícku podporu, SuperFaktúru pre správu faktúr, InHiro pre prijímanie zamestnancov a iné. Tým spája viaceré menej známe startupy na jednom mieste. V ponuke je vždy len jedna, maximálne dve aplikácie týkajúce sa rovnakého aspektu podnikania.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech