Slovenka Zdenka žije v Toskánsku svoj sen a podniká s talianskou atmosférou

  • Keď sa povie Toskánsko, predstavíš si nekonečné vinice a olivové háje zaliate slnkom, to najlepšie víno a rustikálnu taliansku kuchyňu. Práve za toto všetko vymenila Zdenka Jakešová Slovensko a v novej domovine rozbehla úspešný turistický biznis.
collage_toskansko
facebook.com/Sí, Toskánsko
  • Keď sa povie Toskánsko, predstavíš si nekonečné vinice a olivové háje zaliate slnkom, to najlepšie víno a rustikálnu taliansku kuchyňu. Práve za toto všetko vymenila Zdenka Jakešová Slovensko a v novej domovine rozbehla úspešný turistický biznis.

Do Talianska je ľahké sa zamilovať, preto niet divu, že milovníčka dobrého jedla zakotvila práve tu. Zdenka vždy rada cestovala a napriek tomu, že videla polovicu sveta a dlhý čas žila v Thajsku či na Floride, nič z toho ju na nedostalo tak, ako slnečné Toskánsko. Prvýkrát si o ňom prečítala v časopise a po dokonalom očarovaní už s priateľom balili kufre do Florencie.


Rozhodla sa nielen Slovákom sprostredkovať ten neopísateľný zážitok, ktorý je neprenesiteľný slovami či obrazom, azda možno len chuťou. :) Neváhala a využila svoje niekoľkoročné skúsenosti s prácou v hoteloch a založila vlastnú cestovku Sí Italy. Premietla do nej všetko to, čo jej v hoteliérstve vždy chýbalo. Osobnejší prístup k zákazníkovi a sprostredkovanie autentických zážitkov, nie tých umelých cestovkových.

Keď prídeš do cudzej krajiny, chceš predsa vidieť, ako žijú domáci, čo jedia, pijú, aké majú zvyky. Nepotrebuješ ležať celý deň v hotelovom bazéne a vidieť len mainstreamové miesta z turistických bedekrov. So Sí Italy zažiješ Taliansko doslova na vlastnej koži. Ide totiž o zážitkové a tematicky ladené pobyty v tých najkrajších častiach krajiny, ktoré Zdenka sama objavuje a prirástli jej k srdcu.

Zabudni na uhladené hotely a penzióny. Toskánsko je prepletené malebnými vilkami a usadlosťami s príbehom a históriu. Táto cestovka je Zdenkinou najväčšou vášňou a jej cieľom je vyvolať u každého zákazníka úžas, šťastie a nezabudnuteľné spomienky. Sama sa dodnes nevie zbaviť očarenia Toskánskom, aj keď tu žije už celých 5 rokov.

VILA ILARIA (Chianti/Toskánsko) Len 22km od renesančnej Florencie, sa mimo rušných ciest na pôde starých Etruskov nachádza ďalšie moje obľúbené miesto – romantická VILA ILARIA (organizáciou Slow Food zaradená medzi najlepšie agroturizmá v Taliansku), kde vám talianska nonna ponúkne domácke raňajky v rodinnej komornej atmosfére a postará sa o vás ako o svoju rodinu:) Autentický zážitok! Vila je obklopená rozľahlým parkom s bazénom, nekonečnými olivovými hájmi, vinohradmi a lesmi. Na rozľahlom pozemku vily sa nachádza veľmi významné archeologické nálezisko – Etruská hrobka zo 7. storočia pr.n.l. Majiteľka vily žije v susedstve, je preto pre hostí kedykoľvek k dispozícii, rada vás zavedie do svojej historickej vínnej pivnice a ponúkne vám ochutnávku vín z rodinnej produkcie. ??R e z e r v á c i e a viac i n f o na info@siitaly.eu :) ?L i n k: http://siitaly.eu/vila-ilaria Zdenka #sitoskansko #mojetoskansko #toskansko #taliansko #itálie #dnescestujem

Príspevok, ktorý zdieľa #sitoskansko #mojetoskansko (@si_toskansko),

A práve vďaka tomu, že Taliansko už pozná ako svoju vlasť, dokáže sprostredkovať jeho autentický pôvab. Môžeš sa nielen ubytovať v romantickej vilke, ale aj navštíviť rodinné farmy, degustovať víno či naučiť sa variť po taliansky. Nečudo, že jej služby vyhľadávajú aj známe osobnosti. „Osobne vyberám všetky vily, usadlosti či agroturizmá v najkrajších častiach Talianska, s ich majiteľmi sme dobrí priatelia,,“ uviedla Zdenka na svojej stránke.

Zdenka je sama veľkou gurmánkou, rada varí a absolvovala už zopár škôl varenia. Teraz do sveta gastronómie preniká o to viac, že do Toskánska sa za ňou presťahoval jej priateľ, známy slovenský šéfkuchár Martin Záhumenský. Dlho žil v Londýne a budoval si kuchársku kariéru, no rovnako podľahol Toskánsku a vybral si život so svojou snúbenicou v tomto raji. V súčasnosti tu rekonštruujú vlastnú vilku snov.

Tento náš domec je jedným z mojich splnených snov…je tu tak rozprávkovo, že stačí ráno vysadnúť na terasu (nemusí byť k tomu ani café, ani dobrá kniha) a hneď ma zaplaví ten láskyplný pocit❤️ a naši hostia sa tu tiež vždy s láskou zabývajú, dokonca až tak, že pri ich odchode všetci spolu slzičkujeme…a tak to má byt! ⭐️ Pýtate sa ma na v o ľ n é t e r m í n y..jeseň ešte poriadne nezačala a my už máme polovicu roka 2018 rezervovanú, tak ak by ste radi strávili svoju dovolenku u nás, napíšte mi na info@siitaly.eu 😊 ⭐️ POPIS: Rustikálny apartmán pre 4-6 osôb sa nachádza v našom kamennom domci, má však samostatný vchod aj príjemnú terasu s posedením a grilom. Rozprestiera sa na dvoch podlažiach. Vstupuje sa doň cez priestrannú kuchyňu, ktorá je vybavená plnohodnotnou kuchynskou linkou so sporákom, rúrou, chladničkou, hriankovačom, kávovarom, rýchlovarnou kanvicou, na prízemí sa tiež nachádza toaleta a samostatná kúpeľňa so sprchovým kútom, toaletou a bidetom, a „práčovňa“. Na poschodí vstúpite do otvorenej obývacej časti s TV a sofabed pre dve osoby (pre dve deti alebo jedného dospeláka). Nachádzajú sa tu tiež dve priestranné spálne s manželskou posteľou a kúpeľňa so sprchovým kútom, toaletou a bidetom. ⭐️ CENA: 01.04.-31.10.2018: 900,00€ / 7 nocí pre 4 osoby 01.11.-31.03.2018: 800,00€ / 7 nocí pre 4 osoby *(„turnus“ je piatok-piatok, aby ste sa vyhli sobotňajším zápcham) **extra príplatkom je každá ďalšia osoba (5.ta a 6.ta)= 100,00€ / 7 nocí ***apartmán je možné prenajať si aj pre menej ako 4 osoby, cenu si viete prezistiť na info@siitaly.eu ****apartmán je možné prenajať si aj na menej ako 7 nocí (minimálne 4), cenu si viete rovnako prezistiť na info@siitaly.eu Budem sa na vás tešiť! Zdenka ⭐️ #sitoskansko #mojetoskansko #toskansko #taliansko #dnescestujem #dnescestuji

Príspevok, ktorý zdieľa #sitoskansko #mojetoskansko (@si_toskansko),

Skvelo si sadli nielen po partnerskej, ale aj pracovnej stránke. Veď čo je lepšie ako spojenie turizmu a jedla? Martin už niekoľko mesiacov v Toskánsku rozbieha svoj vlastný biznis – e-shop s kvalitnými talianskymi potravinami Pappa Mia. Pomaly získava dodávateľov prevažne z maličkých fariem, ktorí vyrábajú tie najlepšie lokálne produkty, a čoskoro tak doplní Zdenkin biznis s talianskou atmosférou.

Čo je tajomstvo úspechu tejto mladej Slovenky? Je za tým predovšetkým odvaha nasledovať svoje sny, to, že každý deň vstáva s radosťou a svoju prácu jednoducho miluje. „Ak sa tešíš na všetko, čo ti prinesie ďalší pracovný deň, robíš svoju prácu s radosťou a na 110%. Ľudia okolo teba to určite ucítia, budú ťa vyhľadávať a budeš na ceste k tvojmu vytúženému životu,“ dodala Zdenka.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá