Slo­ven­ské star­tu­py zahviez­di­li v Sili­con Val­ley!

Lukáš Gašparík jr. / 24. apríla 2015 / Lifehacking

V rám­ci spo­loč­né­ho pro­jek­tu kra­jín V4 “We4S­tar­tups” sa dnes v noci pred­vied­li všet­ky star­tu­py so svo­ji­mi finál­ny­mi pitch­mi. We4S­tar­tups je spo­loč­ný pro­jekt kra­jín Višeg­rád­skej štvor­ky odo­hrá­va­jú­ci sa v Sili­con Val­ley. Ten­to pro­jekt zdru­žil 12 vybra­ný­ch star­tu­pov z V4, kto­ré dosta­li mož­nosť pred­viesť svo­je kva­li­ty v Mek­ke star­tu­pov, v Sili­con Val­ley.

 

Program We4startups, ktorý je spoločným programom na prezentovanie lokálnych startupov v Silicon Valley, má za sebou svoje finále. Všetky startupy sa predviedli so svojimi finálnymi pitchmi a my poznáme víťaza. Celý program trval 3 dni a vyvrcholil práve včerajším finále, na ktorom malo Slovensko okrem startupov aj ďalšie zastúpenie. Ako speakri sa predviedli Miroslav Lajčák - Minister zahraničných vecí SR, Karla Wursterova - Executive director of International Visegrad Fund a Kenneth Ryan - Managing director of KPMG Slovakia. Na podujatí boli takisto prítomní aj veľvyslanec SR v USA či veľvyslanec USA na Slovensku.

 

 

A ktoré boli tie vyvolené startupy so šancou pitchovať v Silicon Valley?

SlovenskoMENTEGRAMSTAFFINODROPPIE

Česká republikaBRAND EMBASSYMANTA TOOLSANGELCAM

PoľskoXTRFSESAME+ZENCARD

MaďarskoSLAMBYFREELUSIONGRAVITY

 

Víťazom celej súťaže sa po finálových pitchoch stal poľský startup ZENCARD

 

Pre všetky startupy bol tento program obrovskou skúsenosťou, pretože okrem toho, že navštívili sídla top svetových tech spoločností, ako Facebook či Google, mali možnosť stretnúť aj tých správnych ľudí, ktorí môžu ich nápady posunúť opäť o krok ďalej.

 

 

Cieľom tohto prgramu bolo podporiť spoluprácu medzi jednotlivými startupovými ekosystémami krajín V4 a samozrejme zvýšiť startupové povedomie o našej oblasti, aby aj v Silicom Valley vedeli, že sme nezaspali na vavrínoch, ale aj my sa snažíme priniesť svetu niečo nové. Výsledkom by malo byť postupné vybudovanie zastúpenia startupov z krajín V4 v samotnom Silicon Valley.

We4startups je organizácia, na ktorej fungovaní spolupracujú Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity, český StartupYardPoľská konfederácia Lewiatan a Maďarská asociácia pre inovácie. Celý projekt je podporovaný zo spoločného Medzinárodného Višegrádskeho fondu a KPMG, ako hlavného súkromného partnera. Medzi ďalších partnerov patria napríklad Slovak-American FoundationMinisterstvo zahraničných vecí SRMinisterstvo financí SR či Neulogy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pridať komentár (0)