Start: Ovládnite smartfón jedným gestom

  • Start poskytuje používateľom prístup k tomu, čo je po prebudení ich smartfónu najdôležitejšie. Čo to v praxi znamená?
image_1401827797.png
  • Start poskytuje používateľom prístup k tomu, čo je po prebudení ich smartfónu najdôležitejšie. Čo to v praxi znamená?

 

Pomocou aplikácie Start spustíte úvodnú obrazovku, z ktorej je možné priamo telefonovať, posielať správy, fotografovať, vstupovať do aplikácií, prehliadať aktualizácie na sociálnych sieťach, sledovať správy či počasie. Všetko ovládate jediným gestom. So Startom je používanie telefónu ľahké a ušetrí kopec času. Udrží krok s RSS kanálmi alebo sociálnymi sieťami. Poskytuje rýchly prístup k médiám, počasiu či hudobným aplikáciám bez odomknutia zariadenia.

Základ tvorí pás s ikonkami pripnutý k ľavému okraju displeja a doplnený o viacúrovňové tlačidlo odomykania v strede obrazovky. Pás na ľavej strane umožňuje predovšetkým rýchly prístup k sociálnym sieťam a médiám. Tlačidlo odomykania umožnuje prístup k najpoužívanejším aplikáciám zoskupeným podľa podobnej funkcie. Môžete priamo telefonovať na niekoľko posledných volaných kontaktov alebo poslať správu cez niektorú z aplikácií na to určených.

 

 

Start ponúka množstvo možností personalizácie – upravovanie nielen ponuky aplikácií na rýchle spustenie, ale aj vzhľad samotného Startu. Na Google play je k dispozícii množstvo voľne stiahnuteľných tém pre úpravu vzhľadu, no môžete použiť aj vlastné obrázky zo svojej galérie. Stiahnuť si môžete tiež rozširujúce pluginy pre ľavý pás obrazovky.

Objavili sa výčitky voči bezpečnosti aplikácie, no s natívnym zabezpečením telefónu funguje bezchybne. Okrem toho je možné nastaviť aj ďalšie prvky zabezpečenia ako zamknutie PIN kódom či iné, ktoré váš telefón poskytuje.

 

 

Vývojári tiež sľubujú minimálnu spotrebu energie. V Cellticku sa pri vývoji aplikácie zamerali na zníženie spotreby na najnižšiu možnú mieru. Batéria sa spotrebúva používaním aplikácií ako Facebook, Twitter a iné.

Mňa ako ženu očarili najmä krásne témy meniace vzhľad Startu, elegantný dizajn, jednoduchosť používania, široké možnosti prispôsobenia a naozaj rýchly prístup k obľúbeným aplikáciám. Aplikáciu si môžete vyskúšať aj bez inštalovania na startscreen.com. Ja ale odporúčam rovno ju stiahnúť z Google play a veselo používať.

Na záver už len dodám, že je prispôsobený Android rozhraniu, ktoré pomáha výrobcom zariadení, operátorom a mediálnym spoločnostiam poskytovať jedinečnú hodnotu pre ich užívateľov.

 

Zdroj: celltick.com, play.google.com, apps-world.net

 

 

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá