Taxify po 5-tich rokoch rebranduje, mení názov na Bolt

  • Taxify dáva zbohom posledným piatim rokom
  • Mení meno aj dizajn
  • Stáva sa z neho bleskurýchly Bolt
  • Taxify dáva zbohom posledným piatim rokom
  • Mení meno aj dizajn
  • Stáva sa z neho bleskurýchly Bolt

„Vidíte správne! Dnešok je pre nás veľmi dôležitým dňom – Taxify je odteraz Bolt! Dochádza síce k zmene názvu a loga, avšak nemusíte mať žiadne obavy – aplikácia, vďaka ktorej ste si mohli vždy objednať rýchly a cenovo dostupný odvoz, je tu pre vás stále v podobe, v akej ju máte radi!“ píše na svojom blogu novinka Bolt. Päť rokov po vzniku jednej z najznámejších alternatívnych taxislužieb prichádzajú veľké zmeny.

zdroj: www.bolt.eu/sk/press/

Dnes na svojom blogu bývalý Taxify prezradil, že okrem mena mení aj dizajn a aplikácie všetkých užívateľov sa postupom času budú aktualizovať. Nie je teda potrebné stiahnuť si aplikáciu nanovo. Estónsky gigant, ktorý už z áut stihol presedlať aj na biznis so zdieľanými kolobežkami a motocyklami sa tak rozhodol pre vážny krok. „Bolt predstavuje dynamický a rýchly pohyb využívajúci elektrickú energiu,“ vyhlasuje.

Roman Sysel, Country manager spoločnosti Bolt pre Českú republiku a Slovensko povedal:„Taxify bolo spustené pred piatimi rokmi s poslaním urobiť mestskú dopravu pohodlnejšou a cenovo dostupnejšou. Naším prvým produktom bolo riešenie taxi dispečingu, ktorý dal spoločnosti aj jej pôvodný názov. Hoci sme v našej misii dosiahli pokrok, začali sme prerastať súčasti našej značky, vrátane názvu. Vzhľadom na našu ambíciu riešiť dopravné problémy v čoraz širšom rozsahu, chceme, aby značka odrážala budúcnosť spoločnosti a nie jej minulosť. Naše nové meno „Bolt“ znamená rýchly a ľahký pohyb – presne to, aká by mala byť skúsenosť s presúvaním sa v meste, či už autom, kolobežkou alebo verejnou dopravou. Podčiarkuje aj našu vieru, že budúcnosť dopravy bude elektrická.“

Len nedávno Taxify Financial Times zaradil vo svojom rebríčku FT1000 zaradil na tretie miesto za britské spoločnosti Blue Motor Finance a Deliveroo s nárastom o 12 231 % za sledované obdobie rokov 2014 – 2017 (celý článok si prečítaš TU). Na Slovensku sa dostal aj do ďalších miest a okrem Bratislavy dnes pôsobí už napríklad aj v Nitre, Žiline, Trnave, Banskej Bystrici, Košiciach či Prešove.

Aj napriek tomu v Európe dnes už bývalý Taxify zažíva krušné časy a kritike tradičných taxislužieb sa nevyhne. Svojim vodičom u nás po problémoch Uberu zvýšil provízie na 20 % (viac čítaj TU) a len pred niekoľkými dňami bolo medializovaných niekoľko prípadov zneužívania telefónnych čísel vodičmi na osobné účely (čítaj TU).

Správu budeme aktualizovať.

Zdroj: blog.bolt.eu, Tlačová správa

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK