V Trnave vzniká nový herný festival: Chce nalákať youtuberov, cosplay a turnaje

  • Konečne poriadny herný festival mimo Bratislavy! Slovenský Rím počas valentínskeho trojdnia privíta to najzaujímavejšie, čo tunajší herný priemysel ponúka. Môžeš sa tešiť na nadupaný program v podaní známych youtuberov, nonstop gejmerský turnaj o hodnotné ceny. Rodičov môžeš zatiaľ odviesť na zaujímavé prednášky a ségru môžeš dať do opatery Cosplay tímu.
Panelovú diskusiu s youtubermi povedie Selassie s Betkou.
  • Konečne poriadny herný festival mimo Bratislavy! Slovenský Rím počas valentínskeho trojdnia privíta to najzaujímavejšie, čo tunajší herný priemysel ponúka. Môžeš sa tešiť na nadupaný program v podaní známych youtuberov, nonstop gejmerský turnaj o hodnotné ceny. Rodičov môžeš zatiaľ odviesť na zaujímavé prednášky a ségru môžeš dať do opatery Cosplay tímu.

Unicon je študentský gejmerský turnaj a herná konferencia so sériou zaujímavých workshopov a prednášok v jednom. Celý program majú na svedomí študenti Fakulty masmediálnej komunikácie z UCM v Trnave v spolupráci s tímom zodpovedným za pravidelné Koa Lan Párty. Ak si aktívny alebo iba príležitostný hráč a zaujímajú ťa konzoly, virtuálna realita alebo offline hry, príď sa zregenerovať práve na Unicon. Špecialitkou festivalu bude jeho samotná gameifikácia. Účastník môže plnením rôznych výziev získať zlosovateľné unicoiny, vďaka ktorým môže vyhrať v tombole.

O svojich skúsenostiach z našich a zahraničných conov príde porozprávať aj Pauli Jelínková z česko-slovenskej party Ha Ha Cosplay.

foto: Unicon

Celý con sa bude niesť v duchu Duke Nukem, ktorý práve tento rok oslavuje 25 rokov. Okrem kultového Dukematchu sú v programe turnaje v DOTA2, League of Legends, CS: Go, či HearthStone. Nebudú chýbať ani zápasy v konzolových a stolových hrách.

Okrem uznania budú hráči bojovať aj o atraktívne ceny: najmodernejšie herné konzoly, herné PC a komponenty, ale aj iné vecičky ako napr. stolové hry, či drony.

Prestávku medzi vážnymi debatami o zábave príde vyplniť vtipnými rečami o vážnych veciach hviezda Stand-Up a oddaný hráč Dano Čistý.

foto: Unicon

 

Hranie je veda

Hry a hranie sa, sa za posledných niekoľko rokov stalo plnohodnotnou súčasťou každodenného života množstva ľudí. Vďaka tomu vzniká priestor pre celkom nové kariérne smery, ktoré sa určite oplatí študovať. O zarábaní zábavou si s návštevníkmi v panelovej diskusii pokecá banda youtuberov na čele so Selassiem. A neboli by to oni, keby si aj niečo nezahrali.

Prečo sa dospeláci hrajú hry? Túto otázku zodpovie ďalšia panelovka, ktorá odhalí zákutia a tajomstvá Larpu. O karnevale ako celoročnom hobby zasa prídu porozprávať slovenskí Cosplayeri.

Počas festivalu si budete môcť vyskúšať aj dronie vojny od úspešného slovenského start-upu Drone'n'Base.

fotka: Unicon

Panelové diskusie budú v programe dopĺňať prednášky. Na zaspávanie však môžu nadšenci herného priemyslu zabudnúť. Za rečnícky pultík sa okrem zástupcov spomínaných oblastí postavia napríklad profi hráč Hakki Junior, ktorý prezradí, aké je to živiť sa hraním hier.

Že hry boli a sú inšpiráciou pre kinematografiu, a prečo to zväčša skončilo katastrofálne vysvetlí Juraj Kovalčík so špeciálnou edíciou pravidelnej filmovej prednášky Malého Berlína s názvom Kukadlo. Netradičným spestrením určite bude aj prednáška známeho stand-upistu, ajťáka a hráča Dana Čistého.

V duchu hesla škola hrou budú mať návštevníci možnosť vyskúšať všetky kultové konzoly minulého storočia.

fotka: Unicon

 

Škola hrou

Aj keď prednášky nebudú v žiadnom prípade nudné, sedenie na nich návštevníci prestriedajú účasťou na workshopoch. Tí so šikovnými rukami môžu ušiť časť cosplay kostýmu, ostatných zapoja larpáci do tajov prípravy ich príbehov a na svoje si prídu aj nádejní mladí vývojári, ktorí si vyskúšajú tvorbu mobilných hier.

Že stolové hry už dávno nie sú len Človeče a Monopoly príde v offline sekcii pripomenúť partička prevádzkujúca trnavský Gaming Keep.

fotka: Unicon

Poslaním festivalu je ukázať hry z čo najviac pohľadov a tomu budú zasvätené aj zvyšné sekcie. Herným dejepisom ťa prevedie putovné múzeum, v ktorom budú k dispozícii všetky herné zariadenia od primitívneho pongu, až po moderné konzoly. Nepovšimnuté neostanú ani offline hry vo forme menej klasických i obvyklejších stolových a kartových hier.

Návštevníci sa naučia, ako si vybrať tú pravú a do ich tajov vás zasa radi zaškolia skúsení hráči. Tradičné hranie doplní hi-tech – bude sa lietať s dronmi, vyskúšaš si aj najnovšie projekty vo svete virtuálnej reality a spoznáš možnosti 3D tlače. Po skončení sobotného programu bude priestor aj pre networking na afterparty.

Všetko potrebné o programe a turnajoch nájdeš na stránkach www.unicon.lol alebo vo FB evente. Lístky je možné zakúpiť tu.

 

Kedy: 12. februára – 14. februára 2016

Kde: Trnava ,FMK Jama

Hranie hier ako zdroj obživy už nie je len doménou betatesterov a letsplayerov. Svoje o tom vie aj náš ďalší hosť, profesionálny hráč Erik hakki Junior Leštach.

Zdroj titulnej fotky: Unicon

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech