Duffek z 0100 Ventures: Zakladateľ startupu s platom cez 3000 eur je zlé znamenie

Hosťom rozhovoru je spoluzakladateľ investičného holdingu 0100 Ventures Dušan Duffek. Úspešne rozbehli 6 firiem a venujú sa podpore startupového ekosystému na Slovensku. Bežne im ľudia volajú s prosbou o pomoc či možnosťou investície. Na základe čoho sa investor rozhoduje, či začínajúcemu biznisu dá dôveru a poskytne finančnú injekciu? Koľko by si si mal pýtať v prvom kole investovania a za aký podiel v tvojej firme by si mal peniaze vymeniť? Hrá rolu pri získavaní investorov aj tzv. elevator pitch, teda schopnosť odprezentovať svoju ideu či nápad za 30 sekúnd?

Dušan Duffek ťa prevedie startupovým ekosystémom na Slovensku a povie ti, aké peniaze si štandardne pýtajú začínajúce podniky. Odstrašujúcim príkladom je, keď zakladatelia startupu investujú do drahých áut a do vecí, ktoré nie sú pre podnikanie dôležité. Aj vysoký plat pre zakladateľov môže investorov odradiť. Koľko by si si mal na začiatku podnikania dať na výplatnú pásku? Ako sa určuje hodnota, teda valuácia firmy a čo môže investor robiť, aby si zachoval vo firme stabilný podiel? Aké je slovenské podnikateľské prostredie?

Čo slovenským podnikateľom robí najväčšie problémy a v čom sú, naopak, veľmi dobrí? To všetko a oveľa viac ti prináša Podcast s Romčom. Sleduj naše rozhovory s úspešnými podnikateľmi. Dozvieš sa veľa užitočných rád a inšpiruješ sa.

Moderuje Roman Naništa

Viac o 0010 Ventures

Tento podcast ti prináša KROS Fakturácia. Nové online riešenia nielen pre podnikateľov: kros.sk

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní