Šimon Žďárský: Jeho show Diskusný klub má stovky tisíc pozretí, verí v otvorenú debatu

Hosťom podcastu je Šimon Žďárský, ktorý stojí za úspešnou reláciou Diskusný Klub. Občianskemu aktivizmu sa začal venovať popri štúdiách v Prahe a zorganizoval prvý občiansky protest za odvolanie bývalého ministra vnútra Kaliňáka. Neskôr si povedal, že by chcel ľuďom ponúknuť obsah, založený na otvorenej diskusii a začal s projektom Diskusný Klub. O točení videí na začiatku nevedel nič, chcel priniesť zmysluplnú konverzáciu a hodnotu.

Ako naňho reagovali prví hostia? Šimon vraví, že uzatvárať sa do sociálnych skupín je chyba a aj preto pozýva do relácie názorovo rôznorodých hostí. Vidieť si mohol bývalého premiéra Pellegriniho, Richarda Sulíka, ale aj novinárov ako Dag Daniš či Árpád Soltész. Ako sa vyhnúť vágnym naučeným frázam niektorých politikov a v čom spočíva príprava na rozhovor? Šimon sa za novinára nepovažuje, robí len to, čo ho baví. Priestor na vyjadrenie by mal mať každý.

Hosťa, ktorý chce šíriť nenávisť a klamstvo by však do Diskusného klubu nevolal. Ako to vyzerá v zákulisí úspešného Diskusného Klubu a kedy prišiel veľký zlom v jeho fungovaní? Šimon dodáva, že občas hostia povedia zaujímavé informácie mimo kameru. Ktorý politik ho najviac prekvapil? To všetko a oveľa viac sa dozvieš v Podcaste s Romčom. Príjemné počúvanie.

Šimonov Instagram

 

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní