Slováci pozerajú lesbické porno a potom homosexuálom nadávajú do „buzerantov“

Hosťom podcastu je Jakub Pružinský, spevák a finalista Superstar. Nedávno vyšiel na verejnosť s tým, že je homosexuál. Takzvaný Coming Out prišiel po rokoch sebazapierania a pokusoch vytĺcť si homosexualitu z hlavy. Sám Jakub vraví, že sa za to nenávidel, no nakoniec pochopil, že sa takto človek nemôže týrať a každý si zaslúži mať možnosť zažiť pravú lásku.

Slováci sú v názore na LGBT komunitu konzervatívni. Podľa Jakuba je absurdné, že v 21. storočí musí vôbec robiť osvetu. Heslo „Každá láska je láska“ si osvojila aj značka Absolut a svojou kampaňou rozvírila vody médií a sociálnych sietí. Kampaň je oslavou každej lásky a hovorí o tom, že každý má práve milovať koho chce, bez ohľadu na pohlavie, farbu pleti či národnosť.

Aj xenofóbia je na Slovensku stále prítomná, vďaka čomu nová kampaň Aboslutky vyvolala veľa internetových hejtov. Jakub sa rozhodol túto kampaň podporiť, podeliť sa o svoj príbeh a pomôcť tak každému, kto podobnú situáciu zažíva a nevie ju vyriešiť. Snažil sa chodiť s dievčatami a so svojou orientáciu bojoval, čo ho priviedlo až na pokraj nervového zrútenia. Ten spustil práve silný a stresujúci mediálny kolotoč okolo Superstar.

Ako sa na koniec so svojou homosexualitou vyrovnal a ako prijal sám seba? Ako funguje dnes a čo si myslí, že ľuďom na homosexuáloch vadí? Čo sa homosexuála nikdy nepýtaj a kedy im nevadí, že ich nazveš „buzerantom“? To všetko a oveľa viac sa dozvieš v Podcaste s Romčom. Príjemné počúvanie.

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní