Vymýšľame si humorné nezmysly a ľudia nám zakaždým uveria. Schytali sme aj poriadny hejt

Hosťami podcastu sú herec Mojmír Procházka a divadelný režisér Pavol Viecha. Na platforme Mall.TV spoločne tvoria projekt s názovom KKTV, teda Konečne Kritická Televízia. Náznak vulgarizmu v názve nie je náhodný, podľa Mojmíra aj Pavla má vulgarizmus v umení svoje miesto. Hovorili sme o mladých umelcoch, ktorí skončia školu a otvorí sa im pracovný trh. Čo je pre nich možné a aké tabuľkové platy ponúkajú v divadle?

Práca režiséra nie je o nič ľahšia a platy sa v tejto brandži vysoko nepohybujú. Podľa Paľa a Mojmíra je za tým veľkosť slovenského trhu a rýchlosť s ktorou musia umelci tvoriť. Klesá tým kvalita. Koľko si zarobí Mojmír a čo je podľa neho to najväčšie výslnie na Slovensku? Ktorých hercov považujú za tých dobrých? S hercami sa spája a povestná bohémskosť a zábava. Čo si o tom naši hostia myslia a ako je táto herecká otvorenosť a pomyselné užívanie si života spojené s ich hereckým výkonom?

Ich finančnú situáciu momentálne podporuje aj KKTV. Tvoria v nej vymyslené a komické spravodajstvo. Problém je, že týmto správam Slováci často uveria a môže vzniknúť problém. O herectve, divadle, umení a online televízii sa dozvieš viac v Podcaste s Romčom. Príjemné počúvanie.

viac o projekte KKTV

instagram Mojmíra Procházku

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní