Zlodeji na internete zažívajú zlatú éru. Tvoj Instagram profil môžu zneužiť na nábor teroristov

Hosťom podcastu je expert na online počítačovú bezpečnosť, Karol Suchánek z iniciatívy Bezpečný online svet. Poradí ti, ako sa brániť proti útokom hackerov alebo tzv. phisingu, teda manipulatívnymi a klamlivými správami. Veľmi obľúbenou je dnes u zlodejov krádež profilu na sociálnych sieťach. Ak si myslíš, že nikto nemôže mať záujem o tvoj Instagram alebo Facebook, mal by si to prehodnotiť.

Či už vydieranie alebo zneužitie, tvoje údaje sú pre online zločincov zlatou baňou. Počas korony sa celý svet presunul online a s ním aj pokusy o krádež údajov z kreditnej karty, hesiel a účtov. Za rok 2020 narástlo množstvo útokov o 600 %. Aj preto pri príležitosti Dňa bezpečnosti na internete, 9. februára, prinášame osvetu. Nie vždy ide o sofistikované a high-tech hackerské útoky. Podľa Karola Suchánka sa až 90 % krádeží deje práve cez zmanipulovanie človeka a ten v nevedomosti prezradí svoje heslo alebo číslo platobnej karty.

Ak si myslíš, že sa to tebe nemôže stať, tieto spôsoby sú veľmi premyslené a pravidlom je, že sa vždy niekto nechá nachytať. Potom je však už neskoro. Čo by si mal robiť, ako si zabezpečiť svoje účty na sociálnych sieťach a ako nastaviť pravidlá súkromia priamo v nich? Počas homeoffice všetci používame na pripojenie wifi. Ako ju čo najlepšie zabezpečiť? Karol Suchánek ponúka jednoduché tipy, ktoré ti pomôžu fungovať a surfovať po internete istejšie a bezpečnejšie.Príjemné počúvanie.

viac sa dozvieš na Instagrame 

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní