Vyhlásili podnikateľa roka 2015: Zvíťazil Slovák, ktorý pomáha aj Porsche a Bentley!

  • Spoločnosť EY (bývalý Ernst & Young) vyhlásila víťazov tradičnej prestížnej ankety Podnikateľ roka.
Screen Shot 2016-03-10 at 10.51.03
  • Spoločnosť EY (bývalý Ernst & Young) vyhlásila víťazov tradičnej prestížnej ankety Podnikateľ roka.

Ocenenie, ktoré v minulosti získali napríklad Miroslav Trnka z Esetu, Michal Štencl zo Sygicu, či Ľuboš Fellner z Bubo travel agency sa odovzdávalo už desiatykrát. A víťazom sa stal – Patrick Hessel z c2i o ktorom si môžeš prečítať aj v našom rozhovore.

Má za sebou významné školy v New Yorku, Cambridgi a Londýne. Kariéru mal našliapnutú veľmi dobre – v jednej z najprestížnejších konzultačných spoločností na svete. Vybral sa však iným smerom a založil si firmu. Dodáva karbónové komponenty takým značkám ako Porsche, Bentley či Jaguar. Za sebou má toho veľa a ešte viac pred sebou. Je pohodový a teší sa na nové technologické výzvy, ktoré prináša vesmír.

linkedin_(1)

foto: linkedin

 

Jeho firma c2i nemá také zvučné meno. Robí však biznis neporovnateľný s mnohými takými, ktorí podnikajú „hlučnejšie. V c2i vyrábajú karbónové komponenty pre najznámejšie superšporty, ale aj pre Airbusy či Boeingy. 

Medzi finalistami súťaže sa ocitli aj ďalšie zaujímavé mená. O ocenenie zabojovali s Patrickom aj Ján Lunter z Alfa Bio, bratia Drobný s kinami Cinemax, Miriam Poništová z DeutschMann Internationale Spedition a Pavol Demáček z Medeko Cast.

Cenu za najlepšiu technologickú spoločnosť roka si odniesol Branislav Mičieta z CEIT, najlepším začínajúcim podnikateľom sa stal Ľuboš Bednár s jeho ovocnými kyticami Frutia. Ján Lunter, ktorého povesť minulý rok utrpela po nespravodlivom obvinení zo strany štátu, si odniesol špeciálne ocenenie poroty za podnikateľské srdce.

Slávnostné vyhlásenie víťazov sa bude konať dnes večer.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech