8 tipov a trikov, ktoré ti uľahčia používanie WhatsApp-u

  • Asi žiadna aplikácia nie je dokonalá, ale ak je možnosť vychytať pár múch na tvojej obľúbenej appke s názvom WhatsApp, prečo nie, však? Tu je pár tipov a trikov, ako si uľahčiť používanie aplikácie a zbaviť sa niektorých jej nežiadúcich vlastností.
WhatsApp_DW7F8F_3528844b
  • Asi žiadna aplikácia nie je dokonalá, ale ak je možnosť vychytať pár múch na tvojej obľúbenej appke s názvom WhatsApp, prečo nie, však? Tu je pár tipov a trikov, ako si uľahčiť používanie aplikácie a zbaviť sa niektorých jej nežiadúcich vlastností.

1. Ako prejsť na nový smartfón

Ak sa rozhodneš vymeniť svoj starý Android/Apple/Windows smartfón, máš možnosť si zobrať všetky dôležité konverzácie so sebou. Všetko, čo k tomu potrebuješ spraviť, je vytiahnuť pamäťovú kartu s uloženými informáciami zo starého zariadenia a jednoducho ju vložiť do nového, doslova! Neveríš?

Tu je návod:

Najprv vyber ´Menu´ a choď do ´Nastavenia´(Settings). Odtiaľ sa presuň do ´Nastavenia konverzácií´(Chat Settings) a vyber ´Zálohovať konverzácie´(Backup Conversations). Premiestni pamäťovku do nového smartfónu, stiahni a nainštaluj WhatsApp. Následne budeš vyzvaný k obnoveniu konverzácií a skupín, ktoré si exportoval zo starého zariadenia.

Ak nemáš pamäťovú kartu a zálohovanie bolo vytvorené vďaka použitiu vnútornej pamäte smartfónu, stiahni file Explorer (napr. ES File Explorer, bezplatnú alebo platenú verziu). Vyber ´SD karta(SD card)´, choď do ´WhatsApp´ a premiestni to, čo potrebuješ, manuálne.

2. Ako vypnúť otravné notifikácie v skupinových správach

Z času na čas ľudia niečo pridajú do skupinovej správy. Zakaždým, keď sa toto stane, ti príde notifikácia. Ako si vieš domyslieť, radosť z prijatej správy sa rýchlo zmení na otrávenosť a máš chuť zo skupinovej konverzácie odísť, ale neurobíš to. Ako výsledok skončíš s kopcom záznamov, ktoré sa usídlia na tvojom displeji.

Apple zariadenia: jednoducho choď do skupinovej správy a vyber ´subjekt´(Subject), aby sa ti zobrazila možnosť ´skupina´(Group) a jej informácie. Posledným krokom je vybrať možnosť ´Nevyrušovať´(Do Not Disturb).

Android zariadenia: Začni chat a vyber ´Menu´, ďalej možnosť ´tichý´ (Mute). Na Androide si môžeš tiež vybrať dĺžku tichého režimu, takže si môžeš vybrať, či chceš notifikácie stíšiť na pár hodín, týždňov alebo aj na rok.

2

 

3. Ako zistiť, kedy presne bola tvoja správa prečítaná a doručená

Každý používateľ WhatsApp pozná sivé a modré ´fajočky´, o ktorých je na internete už mnoho meme obrázkov. Ak si zvedavý a chceš vedieť trochu viac, skrátka len stlač a podrž správu/obrázok a vyber ikonku informácií (kruh s ´i´ vo vnútri), a budeš mať možnosť vidieť presný čas, kedy bola tvoja správa doručená a prečítaná. Na iOS zariadeniach stlač a posuň obsah vľavo.

3

4. Zabezpeč svoje WhatsApp správy

Bohužiaľ, na Apple zariadeniach na zabezpečenie správ nie je žiadna metóda. Aspoň bez toho, aby si si musel hacknúť telefón (čím automaticky stratíš záruku a všetci vieme, čo to v prípade potrebnej opravy bude stáť – tvoju peňaženku). Na Android zariadenia, naopak, existuje veľký výber aplikácií, ktoré ti umožnia ochrániť tvoje konverzácie.

Na trhu je mnoho aplikácií, medzi ktorými je aj AVG Anti-Virus PROMessenger and Chat Lock. AVG Anti-Virus dokonca odfotí osobu, ktorá sa pokúsila o prístup do tvojho telefónu a pošle ti fotografiu prostredníctvom emailu spolu s miestom a časom incidentu.

Na Windows smartfóny môžeš použiť Whats Locker. Ak máš Blackberry, skús Lock For Whats Messenger.

4

5. Ako skryť čas ´Naposledny videné´(Last Seen)

Keď otvoríš chat, mal by si vidieť časovú ikonku ´Naposledy videné´(Last Seen) pod menom príjemcu správy. Táto ikonka ti ukazuje, kedy bola táto osoba naposledy online. A áno, oni môžu vidieť zase teba. Ak sa ale rozhodneš, že sa o túto informáciu nechceš s nikým deliť, môžeš ísť do ´Nastavenia´(Settings) priamo vo WhatsApp. Choď do ´Účet´ (Account) a hľadaj ´Súkromie´ (Privacy). Po tom, čo ťa k tomu aplikácia vyzve, vyber možnosť ´Nikto´(Nobody).

Akonáhle ale vyberieš túto možnosť, WhatsApp ti zabráni v tejto funkcii a nebudeš môcť vidieť ikonku ´Naposledy videné´ v tvojich kontaktoch. Môžeš tiež zmeniť nastavenia súkromia zobrazovania tvojej fotky a vypnúť ´Prečítané´ (Read Receipts) v rovnakej sekcii. Nezabúdaj, ak uskutočníš tieto zmeny, platia aj pre teba a nebudeš môcť túto ikonku vidieť ani ty.

whatsapp-e1415257117393

foto: rage.com

6. Už ťa nebaví používať WhatsApp na smartfóne? Skús ho na počítači

Spusti svoj webový prehliadač a zadaj link https://web.whatsapp.com. Otvor WhatsApp vo svojom android telefóne (inštrukcie pre ostatné telefóny sú k dispozícií na webovej stránke WhatsApp), vyber ´Nastavenia´ (Settings) a nájdi možnosť, ktorá hovorí ´WhatsApp Web´. Keď si túto možnosť vybral, otvorí sa QR skener. QR kód nájdeš na stránke WhatsApp – umiestni tam fotoaparát, nechaj softvér načítať QR kód a tadaaa. Máš to a môžeš si užiť WhatsApp aj na počítači.

5

7. Štve ťa, keď sa ti WhatsApp obrázky zobrazujú v tvojej super nastavenej galérií?

Jasné, chápem. Definitívne nepotrebuješ, aby sa ti všetky fotky z WhatsApp vynárali v galérii obrázkov (android) alebo v Camera Roll (iOS). Tento „problém“ môžeš na svojom Apple zariadení jednoducho vyriešiť – otvor ´Nastavenia´(Settings), choď do ´Súkromie a Fotky´(Privacy & Photos) a zmeň WhattsApp do pozície ´Vypnuté´(Off).
Na Android zariadeniach by si mal ale použiť ´Správca súborov´(File Manager). Tu nájdi ´SD karta´(SD Card) a choď do priečinka WhatsApp. Následne prejdi do priečinka ´Médiá´ (Media) a vyber ´Nový´(New) v ľavom dolnom rohu ktoréhokoľvek súboru, ktorý už nechceš zdieľať a nastav dokument označený ako ´.nomedia´ (bez apostrofu, samozrejme). Po vykonaní tejto akcie sa ti už otravné obrázky v galérií viac zobrazovať nebudú.

8. Ako obnoviť vymazané správy

Po pár posledných updateoch softvér automaticky uloží tvoje správy v cloude alebo na úložisko každý deň v stanovenom čase. Najlepší spôsob, ako obnoviť čerstvo odstránený obsah, je odstrániť aplikáciu a znova ju nainštalovať. Niekde v priebehu tohto procesu sa ťa aplikácia opýta, či chceš importovať súbory zo zálohy (back-up). To by malo zahŕňať všetok obsah z posledného týždňa.

Ak chceš vrátiť archivovaný chat na androide, potom by si mal použiť prehliadač súborov (file Explorer) a kliknúť na ´SD karta´(SD card). Ďalej choď do priečinka ´WhatsApp´ a vyber priečinok ´Databázy´(Databases), aby si videl zálohované kópie tvojich súborov. Prepíš názov záznamu na ‘msgstore.db.crypt’ a odtiaľ prejdi do ´Nastavenia´ (Settings). Choď do ´Aplikácie´(Apps) a vyber ´WhatsApp´, potom vyber ´Vymazať dáta´(Clear data) a spusti aplikáciu. Nakoniec po spustení obnov dáta.

whatsapp_android_restore_backup

foto: tricksglobal

Verím, že tieto triky ti aspoň trochu uľahčia používanie tvojej obľúbenej appky a svet bude zasa o niečo znesiteľnejší.

Zdroj a fotografie: anonhq.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK