Apple neohúril no opäť potešil!

  • Pred malou chvíľou skončil už tradičný WWDC (keynote), ktorý sa ako vždy odohrával v San Franciscu. Apple nepredstavil žiadnu revolúciu, no jeho kontinuálne vylepšenia stoja skutočne za to!
image_1433794084.png
  • Pred malou chvíľou skončil už tradičný WWDC (keynote), ktorý sa ako vždy odohrával v San Franciscu. Apple nepredstavil žiadnu revolúciu, no jeho kontinuálne vylepšenia stoja skutočne za to!

 

Ako prvá sa dostala na rad platforma Mac, ktorá sa dočkala novej verzie systému s názvom El Capitan. Apple vylepšil vyhľadávacie funkcie v systéme aj aplikáciách. Po novom je možné písať sofistikovanejšie otázky. V Spotlight tak nájde napríklad textové súbory, ktoré ste napísali minulý rok v júny. El Capitan je vraj tiež rýchlejší. Aplikácie sa majú spúšťať až o 40% rýchlejšie ako v Yosemite.

 

Craig hovoril hlavne o iOS. Apple má neskutočných 83% aktívnych užívateľov s iOS 8. Android 5 používa len 5% užívateľov. V prvom rade sa Apple zameral na Siri. Siri týždenne odpovedá na miliardu žiadostí a dotazov, aj preto sa dočkal vylepšeného prostredia. So Siri súvisia vylepšenia v podobne Proactive, ktorý sa naučí, ako váš telefón používate a bude vám odporúčať vhodné aplikácie vo vhodnom čase, Siri vás napríklad upozorní na niektoré aplikácie hneď, keď urobíte určitú činnosť. Ak napríklad pripojíte slúchadlá, tak sa vám rovno zobrazí možnosť prehratia hudby.

Vyhľadávanie Spotlight sa presunulo späť na miesto, kde sa nachádzalo do verzie iOS 6, teda na obrazovku, naľavo od aplikácií. A práve Spotlight tiež teraz ponúka vaše obľúbené kontakty, miesta v okolí a ďalšie užitočné informácie.

 

 

Ďalším vylepšením prešla aplikácia Passbook, ktorá sa teraz volá Wallet. S Wallet Môžete od predajcov získavať odmeny za kúpu a tie sa uložia v telefóne. V podstate pôjde o vernostné karty.

Aplikácia poznámok sa dočkala nových funkcionalít. Môžete v nej po novom kresliť, zvláda niekoľko druhov nadpisov a veľkosti písiem a tiež v nej je možné vytvárať zoznamy.

Veľkou témou sa stali tiež mapy. Apple vám v nich zobrazí hromadnú dopravu v určitých mestách a všetky dodatočné informácie. Dokáže vám aj naplánovať cestu metrom. Nakoniec vám Apple mapy ukážu či v obchodoch môžete platiť pomocou Apple Pay. 

 

 

Novou appkou sa stala aplikácia News. V nej nájdete ten najzaujímavejší a najdôležitejší obsah z celého sveta. Appka bude ponúkať najrôznejšie články a témy, ktoré najčastejšie budete čítať.

Hovorilo sa tiež o developeroch. Apple predstavil nové vývojárske kity. Dokonca aj výrobcovia áut si už budú môcť nahrať do CarPlay vlastné aplikácie. Táto služba tým pádom zažije veľké rozšírenie. Naposledy keď Apple hovoril o Swifte, tak sa z neho stal Open Source!

Pre prechod na iOS 9 budete potrebovať len 1,8 GB voľného miesta, čo je v porovnaní s aktuálnou náročnosťou (4,6 GB) neporovnateľný pokrok, za ktorý si Apple zaslúži hlbokú poklonu. Energetická náročnosť iOS 9 je opäť nižšia, vďaka čomu váš iPhone vydrží o približne jednu hodinu dlhšie. Pri aktivácii úsporného režimu sa táto hodnota dokonca zvýši na rovné tri hodiny.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK