ESET je štvr­týk­rát Fir­mou roka

Nikola Brehová / 14. novembra 2016 / Lifehacking

ESET, líder v pro­ak­tív­nej ochra­ne pred inter­ne­to­vý­mi hroz­ba­mi, sa po štvr­tý raz stal Fir­mou roka. Oce­ne­nie kaž­do­roč­ne vyhla­su­je týž­den­ník Trend. Cenu na gala­ve­če­ri v Slo­ven­skom národ­nom divad­le pre­vzal gene­rál­ny ria­di­teľ spo­loč­nos­ti a minu­lo­roč­ný víťaz kate­gó­rie Mana­žér roka Richard Mar­ko.

„Hlavným faktorom rastu je pokračujúca obchodná penetrácia kľúčových trhov, kde ESET umiestňuje svoju produkciu riešení kybernetickej bezpečnosti pre firmy, štátnu správu i domácnosti,“ vysvetľuje umiestnenie spoločnosti ESET týždenník Trend. „Zhruba polovica príjmov prichádza z regiónu EMEA s typicky silnými krajinami ako Nemecko a Veľká Británia. Niečo vyše štvrtiny tržieb generuje Severná Amerika, kde ESET utrpel posilnením dolára voči euru. Tretím najvýznamnejším regiónom je Ázia a Pacifik, pričom práve v roku 2015 sa naplno rozbehla nová pobočka ESETu v Austrálii,“ pokračuje Trend.

Foto: Týždenník TREND

Bankou roka sa tento rok stala opäť Slovenská sporiteľňa, o titul poisťovne roka sa podelili ČSOB poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne. Manažérom roka 2016 sa stal Šimon Šicko, riaditeľ herného štúdia Pixel Federation. Titul Investor roka 2016 získala automobilka Volkswagen Slovakia.

zdroj: ESET

Pridať komentár (0)