Leica predstaví svoj ďalší fotoaparát

  • Kombinácia štýlu a funkcionality. To bolo základnou myšlienkou pri vytvorení modelu Sofort, ktorý predstavila preslávená nemecká značka fotoaparátov Leica.
window-teaser_keyvisual_teaser-1200x470
  • Kombinácia štýlu a funkcionality. To bolo základnou myšlienkou pri vytvorení modelu Sofort, ktorý predstavila preslávená nemecká značka fotoaparátov Leica.

Tento fotoaparát, ktorého cena nepresiahne 299 dolárov je prvý produkt polaroidného typu pre túto značku. Výhodou týchto fotoaparátov s priamym vyvolaním snímky je ich aktuálnosť a schopnosť zachytenia jedinečných okamihov. Leica sa špecializuje najmä na profesionálne fotoaparáty s veľkým rozlíšením v cene tisícov eur.

160825_leica_look_03_042

foto: theverge.com

Fotoaparát Sofort podľa špecifikácii vyzerá ako vylepšená verzia fotoaparátu Fujifilm Intax Mini 90.  Najväčšou zmenou si prešla šošovka, spôsob uzávierky a blesk. Objektív, ktorý je dominantnou súčasťou prednej strany je typu Automatik – Hektor, s prepočítanou ohniskovou vzdialenosťou 34 milimetrov.  Kvalitu snímok zabezpečujú tri ostriace režimy – makro, far a close. Makro slúži pre fotografovanie predmetov od vzdialenosti 30cm až do 0,6 metra. Režim Close zaistí ostrosť u predmetov vzdialených do 3 metrov a režim Far zaostruje od 3 metrov a viac. Nedostatkom, s ktorým sa užívateľ iste stretne je len malý základný LCD displej na zadnej strane, kde si je nemožné prezrieť zachytené fotografie. Pre prístup k fotografiám ho potrebujete prepojiť s počítaču či inému zariadeniu.
 leica-sofort_white_back

foto : theverge.com

K fotoaparátu si máš možnosť zakúpiť aj balenie 10 resp. 20 kusov farebných filmov alebo balenie desiatich monochromatických filmov priamo od výrobcu Leica.  Sofort je však taktiež kompatibilný s filmami typu Intax Mini od japonského výrobcu fotoaparátov firmy Fujifilm. Malým negatívom sú náklady na cenu filmu. 10 monochromatických snímok vychádza na necelých 13 eur.  Vytlačené fotografie sú orámované v odtieni smotanovej farby, čo snímku dodáva retro charakter.

leica-sofort1

foto : 9to5toys.com

Vychádza v troch farebných prevedeniach – bielej, oranžovej a v mätovej. Jeho rozmery sú 124 x 94 x 58 milimetrov a jeho váha je len 305 gramov. Jednoduché ovládanie fotoaparátu je podporované ôsmimi prednastavenými módmi: automatický, autoportrét (selfie), párty, športový, makro, časová spúšť a dvojitá expozícia.  Vďaka malému zrkadlu na prednej strane fotoaparátu a integrovanému blesku, tak tvoje autoportréty dostanú nový rozmer.  Li-Ionová batéria s kapacitou 740mAh po úplnom nabití vydrží uskutočnenie približne 100 snímkov. Leica predstaví svoj produkt v novembri tohto roka.

foto : d-pixx.de

 

 

leica-sofort_orange_top

foto : theverge.com

zdroj : theverge.com; us.leica-camera.com, zdroj titulnej fotky us.leica-camera.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech