RegioJet pridáva ďalšiu linku pre Slovákov. Z východu vyštartuje do známej destinácie

  • Po tom, ako sa RegioJet zapojil do integrovanej dopravy v našom hlavnom meste, predstavuje ďalšiu novinku
  • V nedeľu odštartoval nové autobusové spojenie na trase Košice – Michalovce – Užhorod – Mukačevo
  • Nová linka bude premávať raz denne, a to za cenu 5 eur
regiojet-irizar-i8-logo-jpg_688112182
regiojet.sk
  • Po tom, ako sa RegioJet zapojil do integrovanej dopravy v našom hlavnom meste, predstavuje ďalšiu novinku
  • V nedeľu odštartoval nové autobusové spojenie na trase Košice – Michalovce – Užhorod – Mukačevo
  • Nová linka bude premávať raz denne, a to za cenu 5 eur

O tom, že súkromný dopravca RegioJet plní cestovateľské sny Slovákov niet ani pochýb. Nedávno prepojil trasu Bratislava – Letisko Budapešť (viac si prečítaš TU), tento rok sa nám dostaneš aj na dovolenku do Chorvátska (viac TU) a zapojil sa aj do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji, takže je súčasťou MHD (viac TU). Od včera však prepája ďalšie zaujímavé miesta a smeruje na Ukrajinu.

Radim Jančura, majiteľ spoločnosti RegioJet hovorí: „RegioJet je dnes najväčším dopravcom na trase Košice – Praha a naše vlaky denne využíva až 3 000 cestujúcich, čo je asi 5x viac, než vlaky štátnych dopravcov ZSSK a ČD. Rozšírenie ponuky na Ukrajinu je logickým krokom, ktorý reaguje na vysoký dopyt neustále rastúcej skupiny cestujúcich, ktorí chcú naše vlakové spoje Praha – Žilina – Košice využiť pre najvýhodnejšiu cestu na Ukrajinu a opačne. Zakarpatská Ukrajina je pre občanov Slovenska atraktívnou destináciou, a to nielen vďaka spoločnej histórii v období 1. Československé republiky.“

V nedeľu odštartovala novinka po prvýkrát a nové autobusové spojenie prepojilo trasu Košice – Michalovce – Užhorod – Mukačevo. RegioJet týmto krokom vstupuje na ďalší nový trh, ktorý je súčasťou jeho aktuálnych zahraničných aktivít. V budúcnosti plánuje aj posilnenie spojov v Nemecku a v Rakúsku.

Nové spojenie s naším východným susedom zabezpečí RegioJet raz denne a predpokladá, že nové autobusy budú využívať nie len turisti, ale aj pracujúci, ktorí sa autobusmi a vlakmi dopravia za prácou na Slovensku, v Českej republiky, príp. v Prahe prestúpia na ďalšie autobusy RegioJetu a pocestujú ďalej do európskych metropol. Nová linka bude premávať raz denne, a to za cenu lístkov 5 eur.

„Predpokladáme vysoký nárast počtu ciest nielen Čechov a Slovákov na Ukrajinu, ale tiež Ukrajincov do Čiech, na Slovensko a ďalších krajín Európskej únie potom, čo došlo k zrušeniu vízovej povinnosti pre cesty občanov Ukrajiny do krajín EÚ. Turistom z Ukrajiny chceme ponúknuť najvýhodnejšie spojenie vysokej kvality,“ dodáva Radim Jančura.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech