Microsoft posúva mladé biznisy vpred. Zvýš svoje šance s programom Bizspark aj ty!

  • V uplynulých mesiacoch sme ti priniesli 10 zaujímavých rozhovorov so slovenskými a českými startupmi aj skúsenými spoločnosťami, ktoré spája jedna vec. Z nuly to dotiahli až k oblakom a pomohol im k tomu práve Microsoft!
collageqwqwd
Hugport/archív Michala Ukropca
  • V uplynulých mesiacoch sme ti priniesli 10 zaujímavých rozhovorov so slovenskými a českými startupmi aj skúsenými spoločnosťami, ktoré spája jedna vec. Z nuly to dotiahli až k oblakom a pomohol im k tomu práve Microsoft!

Ako? Svoj biznis založili na Microsoft produktoch a mnohé sa prihlásili do programu Microsoft Bizspark, ktorý pomáha mladým firmám s potenciálom preraziť vo svete biznisu. Po dobu jedného roka im poskytuje technickú podporu na lokálnej úrovni, možnosť požičania zariadenia a mesačnú podporu až 750 dolárov. Svetový softvérový líder tak umožňuje startupom bez potrebného kapitálu premietnuť svoje sny do reality.

Väčšina startupistov síce má obrovské odhodlanie, odvahu a ambície, o nič menšie nie sú ich nápady, ktoré majú šancu zmeniť svet. Priznajme si však, že často začínajú úplne od nuly, a to v doslovnom význame slova. Každá pomoc sa preto hodí a podpora takého silného hráča, akým je Microsoft, je na nezaplatenie. Prihlásiť sa môžeš tu.

Microsoft tak pomohol napríklad týmto úspešným firmám, ktoré s ním dlhodobo spolupracujú a svoj biznis postavili na cloude Microsoft Azure:

Softip

Úspešná It firma, ktorá je lídrom na trhu už 25 rokov a na čele so CEO Jánom Schwarzom poskytuje softvérové riešenia so špecializáciou práve na produkty Microsoft. Získali Golden certifikáciu v implementácii cloudových riešení či komunikácii.

Allycom

Slovenská spoločnosť, ktorá zabezpečuje IT outsourcing vrátane správy operačných systémov či cloudovej virtualizácie. Šéfuje jej mladý podnikateľ Jaroslav Mráz, ktorý okrem toho riadi aj firmu iGeek, je členom predstavenstva JCI Slovakia a pomáha vzdelávať biznismenov.

Foto: archív Jaroslava Mráza

Serveromat a Quantasoft

Dve softvérové firmy, ktoré založil slovenský podnikateľ Milan Pašek. Serveromat poskytuje herné servery a Quantasoft sa zaoberá poskytovaním ICT služieb a vývojom v oblasti cloudu, biometrie, počítačového videnia, AI a Big Data.

Mews Systems

Pôvodne český projekt podnikateľa Richarda Valtra má dnes pobočky v troch krajinách a používateľov v 20 krajinách. Mews Systems vyvíja softvér pre revolučné manažovanie hotelov budúcnosti, ktoré uľahčuje prácu hoteliérom a zvyšuje zážitok hostí. 

Foto: archív Richarda Valtra

Infotech

Úspešná softvérová spoločnosť, ktorá sa špecializuje na vývoj mobilných, webových a desktopových aplikácií. Riadi ju Michal Ukropec, ktorý začal už na škole a dnes vďaka svojim skúsenostiam pomáha vychovávať budúcu generáciu IT špecialistov.

Whalebone

CEO Richard Malovič s Robertom Šefrom sa rozhodli bojovať proti cyber hrozbám a spraviť internet bezpečnejším. Tam, kde bežné antivírusy nestačia, prichádza efektívny Whalebone, ktorý funguje na cloudovej platforme.

Foto: StarCubeCZ

Neuron soundware

Český startup, ktorý využíva strojové učenie a neurónové siete pre odhaľovanie porúch strojov. Pokazené zariadenie dokáže ich technológia rozpoznať podľa zvuku. Projekt zvíťazil v súťaži Nápad roku a celý tím dostal príležitosť navštíviť Sillicon Valley.

iCord

Česká softvérová  spoločnosť, ktorá vyvíja technológie pre firemnú komunikáciu v reálnom čase alebo aj komunikáciu novej generácie. Jej technickým riaditeľom je Jaroslav Čech a pred pol rokom ju odkúpil O2.

Foto: archív Michala Ukropca

Plantyst

Tento český startup ponúka riešenia pre zefektívnenie priemyselnej výroky a vyvíja jedinečnú technológiu na presnú analýzu dát a manažovanie pracovníkov tovární aj strojov. Za všet­kým sto­jí mla­dý pod­ni­ka­teľ Michal Kutil.

Hugport

Mladá česká firma, ktorá vyvíja inovatívnu technológiu na spravovanie reklamných obrazoviek a pomáha firmám k väčším ziskom a lepšej spätnej väzbe. Na jej čele stojí Stanislav Richter.

Foto: Hugport

Aby si mohol skúsiť šťastie a stať sa súčasťou programu, musíš mať startup mladší ako 5 rokov a ročný príjem menší ako 1 milión dolárov. Obrovskou výhodou je, že keď tvoja ročná Microsoft podpora skončí, všetok stiahnutý softvér ti zostáva. Do programu Microsoft Bizspark sa môžeš zaregistrovať na tomto odkaze. Nepremárni svoju šancu!

 

 

 

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá