Papuče, online hry aj mliekareň: Toto sú manželské páry, ktorým to dokonale klape aj v biznise

  • Mať v podnikaní parťáka môže byť veľká pomoc, ale často aj veľký problém
  • Musíte byť naladení na tej istej vlne, dopĺňať sa, zaskakovať jeden za druhého a pritom mať presne rozdelené zodpovednosti
  • Do tejto spolupráce sa často tak ako v osobnom živote, púšťajú manželské páry
pdvjk
Facebook/U Dobrožrúta, Rak-obuv.sk
  • Mať v podnikaní parťáka môže byť veľká pomoc, ale často aj veľký problém
  • Musíte byť naladení na tej istej vlne, dopĺňať sa, zaskakovať jeden za druhého a pritom mať presne rozdelené zodpovednosti
  • Do tejto spolupráce sa často tak ako v osobnom živote, púšťajú manželské páry

Manželia Dobrožrúti

Matúš a Daniela Zvalovci spôsobiliv našom hlavnom meste takú malú revolúciu. Medzi prvými totižto prišli s moderným konceptom zero-waste predajne spojenej s pekárňou. Všetko tu nájdeš v skle či papierových obaloch, odpad sa kompostuje. Okrem surovín na dobré jedlo tu nájdeš aj množstvo eko vychytávok ako sklenené slamky namiesto tých plastových či šité čistiace tampóny a obaly na pečivo či pomôcky na domáce práce až po prírodnú kozmetiku aj čapovanú drogériu. No a samozrejme chutné veegánske, bezlepkové pečivo, koláče, cheesecaky, muffiny a tak ďalej.

Šikovnosť a výnimočný nápad spôsobil, že z obchodu U Dobrožrútov je dnes plnohodnotný lovebrand a okrem stálice, obchodu blízko zastávky Blumentál, by mal nový obchod už onedlho pribudnúť v Novej Cvernovke na Račianskej ulici. To však nie je všetko. Dobrožrúti plánujú spustiť aj predaj „z okienka“ vo svojej výrobni v bratislavskej Karlovej Vsi.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Facebook/U Dobrožrúta, Instagram/Dobrožrúti

Manželia Račkovci

Pamätáš si ešte pohodlné, farebné papuče s klasickou bielou podrážkou, ktoré boli určite tvojou povinnou výbavou, keď si bol škôlkar? Práve s týmto produktom prerazili pred štvrťstoročím na trhu manželia Račkovci, ktorí využili vtedajšiu dieru na trhu a prišli s ponukou papúč pre predškolákov, ktorých odvtedy stihli predať už viac ako 5 miliónov párov. Viac o značke si prečítaš v našom rozhovore TU.

Dnes sa už bývala Rak-obuv volá Gugenio a významný posun nastal aj s príchodom eshopu či inováciám vo výrobe. Veľký podiel na samotných produktoch má ručná práca a možno neuveríš, no z viac ako 150-tisíc párov papúč a topánok pre deti veľká časť odchádza za hranice (na Nový Zéland, do Austrálie, Afriky, Kanady či USA). Tržby spoločnosti RAK, s. r. o. v roku 2017 dosiahli bezmála milión eur.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Youtube/Instagram (michalagreskova)

Manželia Šickovci

Mantra všetkých slovenských startupov, Pixel Federation, dnes patrí medzi spoločnosti s tzv. diamantovým statusom, a teda firmy, ktoré majú u nás najrýchlejší zdravý rast a nie sú to len dcérske spoločnosti gigantov zo zahraničia. Z roku 2016 na rok 2017 sa tržby Pixelu zvýšili z 17,8 milióna eur na 28,1 milióna, čo sú teda poriadne čísla. Pri zrode tohto mega projektu stáli manželia bok po boku.

Lucia pôsobí v oblasti vzdelávania, Šimon je na pozícii CEO a za sebou majú v spoločnosti niekoľko vzostupov aj pádov (na tému ženy v IT sme s Luciou robili v minulosti rozhovor, tak si ho pripomeň TU). Pixeláci sú najznámejší vďaka hrám ako Train Station Diggy Adventure, Emporea alebo Seasport a najviac sa teda venujú vývoju a publikovaniu free-to-play hier dostupných na mobiloch – Androide, iOS, Facebooku. Poznáš ich všetky?

zdroj: Instagram/Pixelfederation, Facebook/Edufactory by Pixel Federation

Manželia Kudjakovci

Títo manželia sa rozhodli spopularizovať krásu slovenských vzorov tak ako mnohí, ktorí dnes to tradičné spájajú s moderným. Vzor z oblasti Čičmian je zrejme najviac rozoznateľným zo všetkých, ktoré u nás máme a bol dokonca aj na oblečení našich reprezentantov počas olympiády. Aj preto dnes dokáže v obchodoch konkurovať napríklad známym severským vzorom a podporiť slovenskú tradíciu sa snaží aj dvojica manželov Kudjakovcov, ktorí stoja za značkou PEKNE.

Na trhu sú ich výrobky už niekoľko rokov a stále majú vo svojom obchodíku v Čičmanoch čo ponúkať. Okrem toho tu však funguje aj prenajímanie ubytovania či reštaurácia, čo dokonale dopĺňa biznis plán love brandu, navyše úzko spätého s našou krajinou. Chceš sa o značke dozvedieť ešte o niečo viac? Čítaj TU.

Manželia Ševcovci

Snom každého 16-hodín denne pracujúceho mladého človeka vo veľkom meste je jednoducho odísť na tiché miesto a v pokoji oddychovať. Čo tak ale zbaliť sa a odísť navždy? Práve tak to urobili manželia ševcovci, ktorí sa z paneláku rozhodli odísť a vytvorili si vlastné gazdovstvo, kde pestujú zeleninu a ovocie, ale využívajú aj maštale. Spočiatku si s 50 ovcami totižto založili minimliekareň, ktorá od roku 2010, kedy bola ešte len v hlavách dvojice, prešla dlhou cestou a dnes nájdeš značku Malý gazda už aj vo veľkých obchodných reťazcoch, ako napríklad Lidl, Kaufland alebo Terno.

Kvalitný produkt si navyše vyslúžil príjemný, minimalistický vzhľad a premyslené logo, ktoré ocenili aj odborníci na súťaži v Tokiu. No a pre veľkú slávu dnes už manželia nepracujú s pár desiatkami produktov denne v domácom prostredí, ale museli svoju výrobu presunúť do profesionálnejších priestorov bývalej svidníckej mliekarne, kde dnes produkcia deviatich základných jogurtov dosahuj desiatky tisíc kusov mesačne.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Facebook/Minimliekareň Malý gazda

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá