RevoBot, alebo keď sa ti odlomí tyč zo Segwey

  • Neprestávame inovovať a už aj Segwey dostal svojho nástupcu. RevoBot ťa ponesie
  • kamkoľvek bez väčšej námahy a ešte pri tom vyzeráš aj “cool”. Postav sa a ideš so
  • všetkou gráciou na skateboarde s ledkami a rádiom. To asi prekonajú len svietiace botasky, ktoré som vždy chcela.
image_1436784041.jpeg
  • Neprestávame inovovať a už aj Segwey dostal svojho nástupcu. RevoBot ťa ponesie
  • kamkoľvek bez väčšej námahy a ešte pri tom vyzeráš aj “cool”. Postav sa a ideš so
  • všetkou gráciou na skateboarde s ledkami a rádiom. To asi prekonajú len svietiace botasky, ktoré som vždy chcela.

 

Na prvý pohľad len dve kolesá a doska, avšak táto vecička v sebe skrýva viac. RevoBot ovládate jednoduchým nakláňaním do strán a zmenou tlaku nohy na dosku. Je vybavený batériou, reprákmi, podsvietením a viete si ho vybrať vo viacerých farbách. Ide celkovo o šikovne navrhnutú hračku, ktorá má, ako sa zdá z promo videa, poriadne citlivé ovládanie. 

 

 

Buďte awesome aj na chodníku

 

Môžeš ísť až rýchlosťou 12 km/h, čo znamená, že určite predbehneš všetkých chodcov. Ranných bežcov radšej neprovokujte. Predbehnú ťa a ty si uvedomíš, že miesto státia na doske by si sa mal raz za čas aj hýbať. A to predsa nechceš.

Ak by si nejaký ignorant nevšimol tvoj revolučný spôsob dopravy, zraz ho. Alebo si jednoducho pomocou aplikácie v telefóne a bluetooth zapni hudbu. RevoBot sa so svojimi zabudovanými reprákmi sám postará o to, aby si bol neprehliadnuteľný. Hlasná hudba uprostred chodníka určite nebude nikomu vadiť. :)

Kvôli fenoménu západu slnka sa večer môže stať, že aj napriek hudbe nebudeš stredobodom pozornosti. Nezúfaj, aj tu má RevoBot riešenie a to podsvietenie LED-kami. Vpodstate sa budeš valiť po chodníku na svietiacom rádiu a ostatní nech odskakujú z cesty a cítia sa trápne, že na presun ešte používajú vlastné nohy.

 

 

Dávaj si však pozor na nosnosť do 114 kg. Ak by sa chcel niekto ťažší zviezť, pošli ho radšj na autobus. Má si predsa nosiť svoj RevoBot a netrepať sa na ten tvoj.

Samotné zriadenie váži okolo 10 kg, nie je to sranda vláčiť po schodoch. Na druhú stranu, keď už s RevoBotom prestaneš chodiť, tak aspoň na tých schodoch trochu posiluješ. :) Môžeš si ho objednať hneď v štyroch farbách: červená, biela, čierna a modrá, a keď chceš byť skutočne top, určite si kúp limtovanú edíciu Carbon Fiber kombinovanú s čiernou, aby ladila k tvojim zlatým Apple Watch.

Pravdaže RevoBot za sebou neťahá kábel, ale má zabudovanú batériu. Na jedno nabitie by si tak mal prejsť 15 až 19 km. Nabíja sa len dve hodiny, čo je podľa mňa na „dopravný prostriedok“ celkom dobrý čas. 

 

Najlacnejšia variatna už vypredaná!

Projekt odštartoval na Indiegogo len pred niečo vyše týždňom a doteraz presiahol svoj cieľ o 50 000 dolárov. Na druhú stranu však musím spomenúť, že jeho hodnota bola len 20 000, čo pre túto super hračku nebolo ťažké nazbierať. Doteraz bolo možné RevoBot objednať za $585, momentálne si musíte priplatiť ďalších $40 (teda $625), alebo si kúpte rovno dva za $1175. 
 
Produkt pochádza z Miami na Floride a momentálne za ním stojí 6-členný tím, ktorý tvrdí, že majú 100% funkčný produkt. Možno je otázkou času, keď sa otravní turisti na Václaváku prestanú preháňať na Segwey a prejdú na RevoBot.
 
Pravdaže produkt má aj iné využitia ako preháňanie sa po pamiatkach, alebo vozík pre lenivcov. Pri povolaniach, kde sa potrebuje človek rýchlo niekam dostať na pešej zóne, či trebárs v budove letiska si to viem predstaviť.
 

Kúpte decku radšej skateboard…

Na druhej strane, promo video mohlo byť zamerané úplne inak. Zobrazuje pána podnikateľa (asi), ktorý po celom dni v kancelárii nie je ochotný prejsť pár metrov a rovno pri vystupovaní z auta sa stavia na RevoBot. Alebo ženu, ktorá venčí psa… Celkom by ma zaujímalo ako by dopadla, keby pes prestal spolupracovať a rozbehol sa za mačkou.
 
Najviac to asi zabil záber dieťaťa stojaceho na doske. Prosím, kúpte mu niekto skateboard! Nevyzerá to ani zábavne, ani užitočne a trhavý, pomalý balans na dvoch kolesách je skôr komický, hlavne keď sa vo videu hovorí o štýle. Niet divu, že je tam ten chalan sám, po tomto sa s ním nikto nechce hrať. 
 
 
 
 
Popravde, video u mňa na začiatku vyvolalo skôr odpor k produktu, keďže po celom dni v kancli pohyb veľmi oceňujem a doteraz nechápem zmysel reprákov, keď existujú slúchadlá a hudbu by ste doslova počúvali od svojich chodidiel.
 
Ale uznávam, že produkt je výborný a niektorým ľuďom určite poslúži. Možno by som si ho kúpila, len tak pre radosť, ale po nejakom čase by asi určite zostal zabudnutý v skrini.
 

Ako by ste RevoBot využili vy?

 

Zdroje: indiegogo.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK