Skvelé technológie, ktoré ešte nekúpiš

  • V každej sekunde beží na crowdfundingových sieťach nespočet projektov. Stačí scrollnúť cez Kickstarter alebo Indiegogo a nájdeš hneď niekoľko bizarných a nezmyselných projektov. Sem tam sa tam ale nájdu aj naozaj zaujímavosti.
image_1447866104.jpeg
  • V každej sekunde beží na crowdfundingových sieťach nespočet projektov. Stačí scrollnúť cez Kickstarter alebo Indiegogo a nájdeš hneď niekoľko bizarných a nezmyselných projektov. Sem tam sa tam ale nájdu aj naozaj zaujímavosti.

 

PowerUp FPV – Papierové lietadlo s kamerou a živým vysielaním

Ak by si rád vyskúšal, aké to je lietať a vidieť svet z pohľadu papierového lietadla, či dronu, ktorý však tvoja peňaženka neunesie, PoweUp FPV je zaujímavá alternatíva. Jedná sa v podstate o diaľkovo ovládané papierové lietadlo s motorčekmi, Bluetooth technológiou a kamerou. Lietadlo stačí poskladať, spárovať so smartfónom a začať lietať. Lietadlo ovládaš jednoduchým nakláňaním smartfónu, na ktorom vidíš záber kamery v reálnom čase. Tvorcovia projektu majú v pláne kompatibilitu s Google Cardboard a rôzne vylepšenia. Telo lietadla je z tvrdého papiera, ktoré pri poškodení stačí vymeniť.

 

 

 

HeLi-on – Najkompaktnejšia solárna nabíjačka

Na trhu nájdeš už mnoho solárnych nabíjačiek, každé však prichádzajú s kompromisom. Sú príliš malé, aby generovali dostatok energie, alebo sú príliš veľké, aby boli dostatočne prenosné. Helion je konečne niečo medzi aj keď, ak sa mňa pýtaš stále to nie je ono. Zariadenie je super, skrýva 2600 mAh batériu a je čiastočne vodotesné. Čo mi však nesedí je, že vyzerá lacno. Možno som náročný a možno sa jedná len o úvodný dizajn, ale mohlo by to byť aj lepšie. 

 

 

 

Pulse – Inteligentný diaľkový ovládač pre fotoaparáty

Bezdrôtové ovládače už nejakú dobu existujú a nejedná sa o úplnú novinku. Pulse však priniesol zaujímavé novinky. Na rozdiel od väčšiny podobných zariadení páruje fotoaparát a smartfón pomocou Bluetoothu, čím znižuje odozvu a zjednodušuje proces párovania. Samotné zariadenie je do fotoaparátu pripojené cez USB port, takže dokáže ovládať rýchlosť uzávierky, ISO, sveteľnosť, zobraziť živý obraz a zmeniť ďaĺšie nastavenia na diaľku. Jedná sa o skvelú pomôcku pre cestovateľov, nad ktorou sám uvažujem.

 

 

 

Grasp – Biometrický inteligentný zámok na bicykel

Naozaj jednoduché ale zaujímavé zariadenie – inteligentný zámok na bicykle, ktorý odomkneš jedine otlačkom prstu. Na rozdiel od klasických inteligentných riešení, ktoré odomykajú zámky prítomnosťou smartfónu tak nemusíš mať (okrem svojich prstov) pri sebe nič.

 

 

 

SilentPartner – Zariadenie proti chrápaniu

Väčšina zariadení proti chrápaniu rieši tento nepríjemný problém uvoľnením dýchacích ciest v nose. SilentParner sa na chrápanie pozrel trocha inovatívnejšie. Tím vytvoril zariadenie, ktoré generuje presne opačné zvukové vlny ako sa tvoria pri chrápaní, čím nepríjemné zvuky utlmí.

 

 

Zdroj: digitaltrends.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech