Vláda kultúre nepomohla, je to výsmech. Brutálny útok z Miloslavova zasiahol Slovensko (NEWSLETTER)

Unsplash/Denise Jans, Unsplash/Scott Rodgerson

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Vláda dnes rozhodovala o COVID opatreniach. Podarilo sa jej nahnevať kultúrnu obec
  • Vďaka snahe a talentu sa dostal na vrchol. Muž, ktorý vdýchol život WhatsApp-u, prešiel tŕnistou cestou
  • Útok na maloleté dievčatko otriasol celým Slovenskom. Polícia ubezpečuje, že sa prípadu intenzívne venujú

Kultúra sa nedočkala záchrany

Prevádzky verejného stravovania sa otvorenia v režime OP dočkali 3. januára 2022. Neotvorili sa však všetky – pre niektoré sa obmedzenia v gastre stali osudnými. Nového majiteľa hľadá aj obľúbená kaviareň Mačinézy. 

„Jeden rok v Covidovom období, situácia v gastre a časová náročnosť viedla k nášmu rozhodnutiu,“ vysvetľujú súčasní majitelia, prečo kaviareň ponúkajú na odstúpenie. 

Pri otváraní prevádzok verejného stravovania sa spočiatku „zabudlo“ na reštaurácie v obchodných domoch. V režime OP sa vo foodcourtoch obchodných domov môžeš najesť až od dnešného dňa

Všetky prevádzky verejného stravovania fungujú s určitými kapacitnými a časovými obmedzeniami – očkovaní a tí, čo COVID-19 prekonali, sa v nich môžu najesť len medzi 5:00 a 20:00. Po tejto hodine môžu reštaurácie fungovať iba na donáškovú službu alebo môžu vydávať jedlá zabalené na odber so sebou.

10. januára 2022 sa však končí nočný zákaz vychádzania a s ním sa ruší aj obmedzenie otváracích a prevádzkových hodín pre všetky prevádzky obchodu a služieb. Znamená to, že reštaurácie či obchody môžu byť od pondelka otvorené podľa vlastných otváracích hodín.

Vláda dnes dala zelenú aj kultúre. Kultúrne podujatia v režime OP povolila taktiež od 10. januára 2022. Má to však háčik – kapacita je limitovaná na maximálne 50 návštevníkov. Umelci konštatujú, že daný počet návštevníkov je „výsmechom“.

Vláda dnes rozhodla aj o tom, že COVID automatom sa do 18. januára 2022 riadiť nebudeme. O obmedzeniach, ktoré platia v gastro prevádzkach, sa viac dočítaš v tomto článku

Muž, ktorý pochádza z chudobných pomerov, sa dnes „topí“ v peniazoch

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie