Vynálezcovia, ktorí boli zabití ich vlastnými vynálezmi

  • Každý, kto sa pokúša, alebo sa v minulosti pokúšal vytvoriť niečo nové, si počas výroby musel preisť istými prekážkami. Dôležité však je - hlavne sa nevzdávať. No kam sme až ochotní zájsť? Tu je zopár známych vynálezcov, ktorí sa nevzdávali a vydržali naozaj až "do konca".
1-6
  • Každý, kto sa pokúša, alebo sa v minulosti pokúšal vytvoriť niečo nové, si počas výroby musel preisť istými prekážkami. Dôležité však je - hlavne sa nevzdávať. No kam sme až ochotní zájsť? Tu je zopár známych vynálezcov, ktorí sa nevzdávali a vydržali naozaj až "do konca".

J.G. Parry Thomas

V roku 1926 zostrojil Thomas auto, ktoré bolo v tých časoch jedno z najrýchlejších. Jedného dňa však prekonalo jeho rýchlostný rekord iné – novšie auto. Thomas to znášal veľmi ťažko a tak sa daný rekord pokúšal prekonať. Bohužiaľ však zahynul počas pokúšania sa o čo najvyššiu rýchlosť a to tak, že jeho auto havarovalo v rýchlosti približne 100km/h.

2

 

Thomas Midgely Jr.

Tento vynálezca bol slávny hlavne pre vynájdenie benzínu a freónu, no po tom, ako prekonal mozgovú príhodu vynašiel stroj, ktorý ho mal dostať von z postele. Zomrel vo veku 55 rokov a to po tom, ako sa obesil na svojom vlastnom vynáleze.

3

Horace Lawson Hunley

Hunley vynašiel počas občianskej vojny ponorku, ktorá sa dokázala ponoriť (na tie časy) viac, než hlboko. Zomrel počas jej testovania aj spolu s 12-timi námorníkmi.

4

 

William Bullock

William vynašiel šikovný stroj pre urýchlenie tlače. Jedného dňa sa mu v ňom však zasekla noha a o pár dní sa mu rana zapálila natoľko, že dostal gangrénu a zomrel.

5

 

Franz Reichelt

Franz vymyslel „lietajúci plášť“. Pokúšal sa ostatným dokázať, že funguje a tak sa rozhodol zoskočiť až z Eiffelovej veže. Plášť sa mu však zamotal a Franz bol „na mieste“ mŕtvy.

6

 

Alexander Bogdanov

Bogdanov zaviedol prvý inštitút pre transfúziu krvi, no bohužiaľ zomrel po tom, ako jeho telo počas testovania zle prijalo darcovskú krv.

7

 

Otto Lilienthal

Otto vymyslel na vtedajšiu dobu naozaj prepracovaný letecký systém. No jeho „krídla“ nemali dostatočne prepracovaný kontrolný systém a preto ho premohol silný vietor, ktorý spôsobil jeho pád.

8

 

Valerian Abakovsky

Valerian vynašiel špeciálny Aerowagón, ktorým dokonca vycestoval do Moskvy. Táto cesta sa mu však stala osudnou a spolu s jeho posádkou sa po vykoľajení všetci zabili.

9

Karel Soucek

Karel vynašiel sud, ktorý bol odolný proti nárazom. Úspešne v ňom dokonca absolvoval cestu cez Niagarské vodopády, no druhý krát sa mu ju absolvovať nepodarilo.

10

 

Aj keď sláva tíchto hrdinov netrvala dlho, musíš uznať, že si išli za svojím cieľom, nech sa deje čokoľvek. A z toho by sme si mali brať príklad. Samozrejme, nemáš teraz skákať z eiffelovej veže, no úplne postačí, keď budeš mať na svoje ciele aspoň rovnaké odhodlanie.

Vedelisteze.sk

Zdroj: Vedelisteze.sk, zdroj titulného obrázku: diply.com, zdroj fotografií: diply.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech