Startup GitMarket je trh pre nakupovanie a predávanie kódu

  • Na obzore je nová platforma, ktorá má za cieľ uľahčiť prácu s programovaním.
collage
  • Na obzore je nová platforma, ktorá má za cieľ uľahčiť prácu s programovaním.

GitMarket je prvá platforma na svete pre nakupovanie a predávanie kódu pomocou Git úložísk. Vývojári môžu vlastný kód (témy, templaty, komponenty atď.) speňažiť v akomkoľvek programovacom jazyku. Jednoducho importuješ svoj existujúci kód, vyberieš si svoju cenu a Gitmarket si za predaj zoberie rozumnú sumu.

Výhoda v trhu poháňanom Gite spočíva v tom, že podľa štatistík je Git momentálne najpopulárnejší kontrolný systém používaný vývojármi. GitMarket povzbudzuje programátorov k publikovaniu svojej práce na rýchlej, efektívnej a účelovej platforme. Systém zároveň vykoná analýzu, preskenuje kód pre prípadný malware a spraví jeho zhodnotenie. Kupujúci bude môcť nakúpiť položku a mať prístup k úložisku aby mohol prepojiť svoju časť kódu.

1

foto: thenextweb.com

Hlavný fokus je na vývojároch, čo znamená, že platforma je určená hlavne pre nich, pretože nijaký iný virtuálny trh na predávanie Git úložísk neexistuje. Svoj kód budeš môcť importovať použitím ZIP súboru, no všetky aktualizácie sa budú musieť robiť správnym postupom s použitím Gitu.

Pre nových návštevníkov, ktorí sa doposiaľ ešte nestretli s Gitom ani žiadnym iným SCM (source control management) sa plánuje pripraviť zopár videí a návodov, ktoré im pomôžu začať. Predávajúci budú musieť aktualizovať svoj kód pomocou Gitu, no kupujúci si ho môžu stiahnuť aj naďalej v ZIP súbore, pokiaľ budú chcieť.

2

foto: portfolio.stoikerty.com

V pláne je aj WordPress doplnok pre ne-programátorov, ktorý im uľahčí nainštalovať kód jednoduchým stlačením tlačidla.

GitMarket vyzerá ako veľmi zaujímavý nápad a som úprimne zvedavý, ako sa im bude dariť v budúcnosti. Je to určite startup, ktorý zjednoduší ľuďom ich prácu.

3

foto: thebestdesigns.com

zdroj: thenextweb.com, zdroj titulnej fotografie: thebestdeigns.com / thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech