Poslanci prekvapili výberom najneschopnejšieho ministra, Pellegrini má jasno, píše Laura Bednárová

  • Poslanci hodnotia ministrov
  • V Bratislave otvorili gastro novinku
  • Skvelý relax pri vode zažiješ už aj u nášho suseda
Pellegrini v NR SR ukazuje palec dole
TASR/Martin Baumann
  • Poslanci hodnotia ministrov
  • V Bratislave otvorili gastro novinku
  • Skvelý relax pri vode zažiješ už aj u nášho suseda

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité z aktuálneho diania za posledných 24 hodín a všetko, čo by si nemal prehliadnuť.

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Ktorý z ministrov je najmenej kompetentný? Poslanci v ankete prezradili svoje názory
  • Gastro novinka v Bratislave. Ponúka niečo, čo inde nenájdeš
  • Za oddychom pri vode nemusíš cestovať ďaleko. Skvelý relax môžeš zažiješ neďaleko Bratislavy

Poslanci hodnotia prácu ministrov

Nebol by to týždeň, kedy by Igor Matovič nezamoril celý verejný priestor. Či už nejakým nepochopeným vtipom o Trnavákovi, prirovnaním sa k Židovi 21. storočia alebo pretlačením „prorodinného“ balíčka za viac ako miliardu eur ročne.

Tento týždeň sme opäť presýtení krokmi ministra financií, ktorý verejne vyhlasuje, že v živote nemal platobnú kartu a o financie sa mu stará manželka. S urážkami na koaličných kolegov naďalej pokračuje a SaS v stredu opätovne vyhlásila, že nebude chodiť na koaličné rady.

No a ako rezultát nekončiacich hádok a škriepok si koniec súčasnej vlády želá takmer 57 % občanov Slovenska. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu TV JOJ Na hrane. Prezidentka volá po reštarte. „Situácia si vyžaduje reštart vzťahov v koalícii,“ vyhlásila v relácii Rádia Expres.

Matovič ani Sulík však nie sú podľa niektorých poslancov na prvom mieste zoznamu „najneschopnejších“ ministrov. Podľa šéfa Hlasu Petra Pellegriniho je najmenej kompetentnou ministerkou Veronika Remišová.

„Pani ministerka Remišová, ktorá je totálne mimo a nerozumie tak informatizácii, ako aj riadeniu eurofondov. V obidvoch prípadoch sa totiž nehýbeme vôbec dopredu a Slovensku hrozí vážna obrovská škoda, že nám prepadne obrovské množstvo peňazí z eurofondov, pretože pozastavila mnohé projekty a nevyhodnocuje ich poriadne. Takže táto osoba podľa mňa vôbec ani nie je kompetentná na to, aby riadila rezort,“ hodnotí Pellegrini vládnutie ministerky pre investície a regionálny rozvoj Remišovej.  

Poslanec Andrej Stančík z OĽANO už takýto konkrétny však nebol. Podľa neho by za každého ministra mali hovoriť výsledky. Richarda Sulíka by odvolať nechcel, pokiaľ si bude robiť svoju prácu a bude prinášať výsledky.  

„To by nemalo byť na mne, pretože na konci dňa sme koalícia a myslím, že tá, by mala držať pokope. Za každého ministra by mali hovoriť výsledky, takže nejaký odpočet práce. Dôležité je sa rozhodovať na základe dát, nie emócií. Ak by mi minister Sulík nevyhovoval, tak by som to adresoval na premiéra, ktorý má právo ho odvolať. Určite nie tým, že budem s opozíciou hlasovať za jeho odvolanie, to je nezmysel a je ho hlúposť,“ hovorí poslanec OĽANO Andrej Stančík.

Celú anketu si môžeš pozrieť v tomto článku.

Nová raňajkáreň v Starom Meste

Na Župnom námestí v Starom Meste otvorili gastronomickú novinku. V hlavnom meste je už niekoľko podnikov, kde si vieš dať chutné a poctivé raňajky. Všetci fanúšikovia spotov s raňajkami by nemali prehliadnuť nováčika s názvom No 9.

Otvoriť prevádzku stálo Katarínu a Denisu veľa námahy, voľného času a približne 45-tisíc eur.

„Kaviareň sme si otvorili spolu s priateľkou, s ktorou sme sa zoznámili pred 24 rokmi v Hoteli Devín, v ktorom sme spolu strávili 10 krásnych rokov. Práca v HORECA sektore bola pre nás obe srdcová záležitosť a z nevinnej myšlienky vlastniť jedného dňa kaviareň s raňajkami sa stal sen, ktorý sme obe snívali, aj keď sme sa každá vydala profesijne vlastnou cestou,” hovorí Katarína.

Od začiatku vedeli, že nechcú budovať investične náročný projekt. Približne polovicu prác realizovali vlastnými rukami a väčšinu nábytku a porcelánu do kaviarne vyberali vo Veľkej susedskej burze, ktorá ponúka starožitnosti rôzneho druhu, vintage a retro kúsky. Postupne tak skladali svoj vysnívaný podnik a vytvárali si tak k priestoru silnejší vzťah.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa No 9 (@ranajkyvno9)

Steny zoškrabali do pôvodnej omietky a na niektorých miestach sa dostali až na pôvodnú tehlu. Výsledok bol natoľko unikátny, že sa rozhodli nepokrývať steny novými vrstvami náterov. Holé a vôbec nie jednoliate steny tak vytvárajú v prevádzke netradičný industriálny dizajn.

V podniku nájdeš chutné chlebíky s nátierkami miestnej výroby z čerstvých surovín a domáce pečené koláče. Menu začína kategóriou vajíčka a párky, ak si nakombinuješ oboje, stáť ťa to bude 7,90 eur. Dať si môžeš aj tuniakové či slaninkové toasty, taktiež za necelých 8 eur.

Medzi nápojmi nájdeš limonády od značky Vlčie sirupy a taliansku kávu Filicori Zecchini. Prevádzku navštívil aj Startitup. Ako sme hodnotili novú raňajkáreň si môžeš prečítať v tomto článku.

Rakúske more

Letná dovolenka s kúpaním sa väčšine Slovákom spája s Chorvátskom. Nie nadarmo sa Jadranu hovorí „Slovenské more“. Vďaka svojej dostupnej vzdialenosti každoročne láka tisícky ľudí.

Ďalším plusom je jeho cenová dostupnosť. Na to však tento rok zabudni. Chorvátsko patrí už medzi najdrahšie turistické destinácie v rámci Stredomoria spolu s Francúzskom. Dovolenka ťa tak môže vyjsť poriadne draho.

Startitup ti ponúka tip na dovolenku pri vode, ktorá je len pár kilometrov od Bratislavy. Cesta k Neziderskému jazeru ťa vyjde do 50 minút autom, no cestovať sa dá aj vlakom.

Neziderské jazero je čisté a poriadne rozsiahle. Okrem svojej veľkolepej rozlohy láka aj atmosférou prímorských mestečiek a výborných služieb. V neposlednom rade disponuje aj pestrou ponukou aktivít, od kúpania, bicyklovania až po windsurfing či kitesurfing.

Pri brehoch jazera nájdeš rôzne kúpaliská s upravenými štrkovými či pieskovými plážami. Kúpaliská sú organizované s vynikajúcimi službami a vybavením.

Nechýba im klasika každej pláže pri mori – ležadlá so slnečníkmi či v tieni stromov, WC, sprchy, kabínky na prezlečenie. Ceny vstupov na jednotlivé kúpaliská sa líšia v závislosti od miesta či služieb.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Neusiedler See Tourismus ☀️🌾🌊 (@neusiedler_see)

Okolo Neziderského jazera leží niekoľko dedín. Dovolenkári najčastejšie navštevujú Neusiedl am See a Podersdorf, ktorý je výborným východiskovým bodom na objavovanie okolia jazera. Práve Podersdorf svojim prostredím pripomína prímorské letoviská juhu Európy.

Tretie miesto, ktoré stojí za navštívenie, je Rustská zátoka. Okrem úplnej dovolenkovej pohody tu môžeš zapadnú do pivníc, kde ti nalejú to najlepšie víno z hrozna dopestovaného v okolí Neziderského jazera.

Čo všetko sa oplatí navštíviť v okolí Neziderského jazera sa dočítaš v tomto článku.

Dnešné správy, ktoré by nemali ujsť tvojej pozornosti:

Zdroj: Radio Expres

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá