Robíme to INAK: Projekt, ktorý ukázal Slovákom inovatívnosť

  • Projekt, ktorý nám všetkým prirástol k srdcu je na konci. Cieľom projektu bolo ukázať ľuďom, že veci sa dajú robiť aj inovatívne a nie mainstreamovo. Celé to malo skvelé ohlasy z čoho sme mali obrovskú radosť. Inovatívnosť nás posúva ďalej a je super, že aj vy v tom vidíte význam.
screen-shot-2017-05-15-at-13-42-02
archív Stratitup
  • Projekt, ktorý nám všetkým prirástol k srdcu je na konci. Cieľom projektu bolo ukázať ľuďom, že veci sa dajú robiť aj inovatívne a nie mainstreamovo. Celé to malo skvelé ohlasy z čoho sme mali obrovskú radosť. Inovatívnosť nás posúva ďalej a je super, že aj vy v tom vidíte význam.

V celom projekte sme ocenili 100 biznisov, ktoré boli rozdelené do 5 článkov. (článok 1, článok 2, článok 3, článok 4, článok 5). Na konci, sme si povedali, že bude fajn, ak vám niektoré projekty priblížime ešte viac. Tak sme sa pustili do vlogov, kde sme ti ukázali, ako to Slováci robia INAK, čo to pre nich znamená a že to nie je vždy ľahké, ale oplatí sa to. Nakoniec sme natočili dokopy 16 vlogov, ktoré si pozrelo viac ako 480 000 ľudí.

Celý projekt oslovil aj Slovenskú sporiteľňu, ktorá sa rozhodla celé Robíme to INAK podporiť. Páčilo sa im, že podporujeme myšlienku, aby ľudia podnikali a robili veci INAK. Oni sami majú programy, ktoré podporujú mladých podnikateľov. Je super, že si stále viac a viac ľudí na Slovensku uvedomuje potrebu inovácií.

foto: archív Startitup

Tento projekt je síce na konci, ale ty sa môžeš tešiť aj na ďalšie. Určite chceme v niečom podobnom pokračovať, lebo veríme, že to posúva Slovensko ďalej. Všetkým oceneným GRATULUJEME a TLIESKAME. A samozrejme na Slovensku je ďalšie množstvo projektov, ktoré to ROBIA INAK a budeme radi, ak nám o nich dáš vedieť. Človek nikdy nevie a my sa možno rozhodneme, že urobíme celú druhú sériu.

foto: archív Startitup/logo Robíme to INAK

 

Virtual Medicine

Chalani z Virtual Medicine sú skvelým príkladom toho, že veci sa naozaj dajú robiť inovatívne. Virtual Medicine je anatómia celého ľudského tela vo virtuálnej realite. Je skvelé, že aj mladí ľudia posúvajú Slovensko ďalej.

Gentlemen’s world

V najväčšej sieti slovenských holičstiev pracujú naozajstní profesionáli, ktorí vracajú tradíciu holičstiev do súčastnosti.

Jama Craft Brewery

Malá remeselná pivárnička, ktorá vyrába unikátne domáce pivá.

MLS

Pekáreň a kaviareň pre psíkov, ktorá pečie tie najlepšie dobroty, ktoré sú zdravé a 100-percentne slovenské. Tlieskame

Nexteria

Nexteria prepája teóriu s praxou. Je super, že niekto sa snaží posunúť slovenské vzdelanie na vyšší level.

ESET

Aj vďaka ESETU  sme známi po celom svete. Super, že sa aj v malom Slovensku vznikajú takéto veľké veci.

Tuli

Tuli priniesol revolúciu v sedení na Slovensko. Pohodlné vaky, nájdeš v najznámejších officoch, ale aj u mnohých ľudí doma.

HOPIN

Ako prvý prišiel s mobilnou taxi aplikáciou, ktorá je stále jednotkou na trhu.

ALIEN STUDIO

Jedno z najlepších grafických štúdií na Slovensku so zameraním na 3D grafiku.

Michalská Coctail Room

Secret bar je špeciálny podnik s tajomnou atmosférou a super drinkami.

WakiVaky

Ručne šité vaky, ktoré vznikli ako študentský projekt. Super je aj to, že sú vyrobené so second hand látok.

Yeme

Potraviny, ktoré si potrpia na top kvalitu. Nenájdeš tu len čerstvé mäso, pečivo, zeleninu a ovocie, ale aj farmárske výrobky, ktorými Yeme podporuje lokálnu výrobu.

Sygic

Za to, že sa im podarilo vytvoriť najpredávanejšiu offlinovú aplikáciu.

EcoHeart

Slovák vytvoril kefky, ktoré nahradili klasický plast eko materiálmi. Momentálne sa snaží presunúť výrobu kefiek na Slovensko.

Campus 0100

Jedno z najkvalitnejších coworkingov na Slovensku. Skvelé eventy, príjemná atmosféra, krásny interiér. To, to všetko tu nájdeš.

NOSENE

Secondhand, kde nájdeš veci, ktoré sú ako nové. Okrem iného, časť z predaja ide na charitu.

 

Hľadaj nálepky Robíme to INAK na slovenských prevádzkach. Tie ti prezradia, kto zo slovenských biznisov to robí INAK. :)

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech