ČLÁNKY KOMUNITA EVENTYLIVE VIDEÁ

Najbližšie eventy

Close

Hac­kat­hon: Mest­ské dáta a ich sprá­va

Bratislava

  • Lab Námestie SNP 25, 811 01 Bratislava, Slovakia
  • 26.05.2017

Popis

Zúčastni sa hackathonu Mestské dáta a ich správa a pomôž Bratislave lepšie spravovať svoje informácie.

Téma: Mestské dáta a ich správa

Cieľ: cieľom je preskúmať hranice a potenciál otvorených dát mesta Bratislavy. Zúčastni sa hackathonu a vytvor dátové mapy, otvorené databázy pre verejnosť a mesto. Navrhni, čo môže Bratislava robiť lepšie a inak. Pomôž nám preskúmať, aké dáta mesto zverejňuje, aké by zverejňovať malo a aké sú aktuálne problémy pri správe dát v Bratislave. Hackathon spája sily programátorov a právnikov, aby sme informačne otvorili naše mesto.

Dáta: http://bit.ly/mestkedata

PROGRAM:

stručná prezentácia projektu a rámcovanie hackathonu
dátové mapovanie

automatizovanie
aktualizácia
zlepšovanie
databázovanie

slabé miesta - aké problémy sme objavili?
právny výskum

správa dát
licencie

Hackathon sa uskutoční v kaviarni Lab. V prvý deň hackathonu budeme otvorení do polnoci a v sobotu začíname už od ôsmej ráno, aby si mal čo najviac času k dispozícii. Počas celého podujatia bude zabezpečené občerstvenie a prísun kvalitnej kávy :).

Pozadie: Hackathon organizuje občianske združenie Aliancia Stará Tržnica v spolupráci s Labom a Connect Coworking v rámci projektu Shared Cities: Creative Momentum. Aliancia Stará Tržnica je neziskovým občianskym združením, ktoré spravuje Stará tržnica v centre Bratislavy a pracuje na zvyšovaní kvality života v mestách.

Partnermi hackathonu sú:
Goethe-Institut Bratislava, projekt Shared Cities: Creative Momentum, Slovak Governance Institute

Shared Cities: Creative Momentum je európskou kultúrnou platformou, ktorá adresuje aktuálne výzvy európskych miest. SCCM je spoločným projektom partnerov Goethe-Institut (DE), Česká centra (CZ), reSITE (CZ), Vysoká škola výtvarných umení (SK), Association of Belgrade Architects (RS), Hungarian Contemporary Architecture Centre – KÉK (HU), Katowice City of Gardens (PL), KUNSTrePUBLIK (DE), Mindspace (HU), Aliancia Stará Tržnica (SK), Res Publica – Cities Magazine (PL). Spolufinancované z programu Európskej únie Kreatívna Európa.

29.05.2017 / 09:00 / Bratislava

Fes­ti­val vedec­ký­ch fil­mov 2017

Close

Fes­ti­val vedec­ký­ch fil­mov 2017

Bratislava

  • CVTI SR Lamačská cesta 8/A, 81104 Bratislava, Slovakia
  • 29.05.2017

Popis

Veda pre budúcnosť je mottom tohtoročného Festivalu vedeckých filmov. Priaznivci vedy a vedecko-populárnych filmov sa tentokrát dozvedia, v čom nám veda môže zabezpečiť priaznivejšiu budúcnosť v jednotlivých oblastiach života. Aj na, v poradí už štvrtom ročníku podujatia, bude v popredí práve slovenská veda.

Festival vedeckých filmov 2017 sa bude konať 29. – 31. mája 2017, v priestoroch Centra vedecko-technických informácií SR. Tešiť sa môžete na filmy zo slovenskej produkcie, ale aj na diskusie s poprednými slovenskými vedcami a vedkyňami. Festival bude rozdelený do troch tematických dní.

Na doobedné premiatania sa môžete bezplatne registrovať na ncpvat@cvtisr.sk. Na podvečerné premietanie nie je potrebná registrácia.

V pondelok o 9.00 hod. sa budeme venovať novým výzvam v oblasti molekulárnej biomedicíny s dôrazom na Biotechnológie v medicíne. Hosťami tohto tematického dňa budú doc. RNDr. MUDr. Ing. Peter Celec, DrSc. MPH a RNDr. Ľubomíra Tóthová, PhD. z Ústavu molekulárnej biomedicíny LF UK v Bratislave.

Druhý deň (o 9.00 hod.) bude patriť Matematike a budeme sa zamýšľať nad tým, prečo vlastne potrebujeme v živote matematiku a či je vôbec možný život bez nej. Diskutovať o tom budú prof. RNDr. Pavol Brunovský, DrSc. a prof. RNDr. Daniel Ševčovič, DrSc. z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK a Doc. RNDr. Daniela Velichová, CSc. zo Strojníckej fakulty STU v Bratislave.

Na tretí deň o 9.00 hod. sa zameriame na oblasť energetiky, najmä na Ekológiu v energetike s dôrazom na zdroje energie budúcnosti. Hosťami tohto tematického dňa budú prof. Ing. Vladimír Slugeň, DrSc. z Fakulty elektrotechniky a informatiky STU, prof. Ing. Ľubomír Šoóš, PhD. zo Strojníckej fakulty STU a RNDr. Pavol Faško, PhD. zo Slovenského hydrometeorologického ústavu v Bratislave.

V rámci záverečného podvečerného premietania, ktoré sa uskutoční 31. 5. 2017 o 17.00 hod., odvysielame unikátny zahraničný dokumentárny film Príbeh lesa dvojice autorov Jacques Perrin a Jacques Cluzaud. Po premietaní bude nasledovať diskusia s odborníkmi, zoológom Mgr. Marekom Semelbauerom, PhD. z Ústavu zoológie SAV a lesníkom a filmárom Karolom Kaliským.

Viac informácií nájdete na www.fvf.ctisr.sk
Kapacita miestnosti je obmedzená.

29.05.2017 / 19:00 / Bratislava

Noc brain hac­kin­gu

Close

Noc brain hac­kin­gu

Bratislava

  • KC Dunaj Nedbalova 3, 81101 Bratislava, Slovakia
  • 29.05.2017

Popis

Už 7. krát tento rok spolu ponocujeme v KC Dunaj.
Je možné hacknúť náš mozog a zlepšiť si pamäť, sústredenie a koncentráciu?
3 skvelé a aj interaktívne prednášky, ktoré vám prezradia návod a metódy ako na to.
Budete mať možnosť si priamo na mieste vyskúšať, ako funguje naša myseľ a ako si pomocou jednoduchých techník zlepšiť pozornosť.

Zverejnenie prvého spíkra už čoskoro.
Tešíme sa na vás :)

Close

Busi­ness Women Works­hop #4: Face­bo­ok stra­té­gia

Bratislava

  • Impact Hub Bratislava Hviezdoslavovo námestie 20, 81102 Bratislava, Slovakia
  • 30.05.2017

Popis

Komunikovať na sociálnych sieťach bez stratégie je často horšie ako nekomunikovať vôbec. Ako si vytvoriť základnú stratégiu a aké sú základné predpoklady jej úspechu? Ukážeme si nástroje, ktoré mi na Facebooku pomôžu pri tvorbe a zdieľaní obsahu. Workshop je určený začínajúcim podnikateľkám, alebo študentkám, ktoré by chceli zdokonaliť svoje marketingové zručnosti pre budúce podnikateľské aktivity alebo rozvoj kariéry. Štvrtý zo série Business Women Workshop bude lektorovať Marek Šulík.

Čo si na workshope ukážeme?
- Ako si vytvoriť obsahovú stratégiu na Facebooku
- Ako spoznať svoju cieľovú skupinu
- Aký obsah zdielať na Facebooku a ako vyhodnocovať úspešnosť jeho úspešnosť
- Aké nástroje mi pomôžu pri tvorbe a zdieľaní obsahu

Facebook stratégia je štvrtý workshop zo série Business Women Workshops: Online komunikácia a marketing pre začiatočníčky. Prebiehať bude 30. mája v utorok od 18:30 do 20:30 u nás v Impact Hube, cena je 10EUR za osobu. Kapacita workshopu je obmedzená na cca 20 osôb. Na každý workshop sa prihlasuje osobitne pomocou google formuláru na našej web stránke. Do 48 hodín po zadaní mena a emailu vám príde naspäť potvrdzovací email s detailnejšími informáciami. Workshopy sú určené pre fyzické osoby, je potrebné si priniesť vlastný notebook. Tešíme sa na vás!

Sériu 6 workshopov na danú tému vám v máji a júni prinášame vďaka podpore Nadácie VÚB.

Viac info na http://impacthub.sk/workshops/

Chceš tie najlepšie infošky zo sveta Startitup?