Mladý Slovák vytvoril unikátny produkt. Slovákom šetrí čas aj peniaze

 • Nepraktický a komplikovaný proces vyhľadávania nehnuteľností je dnes minulosťou
 • Už sa nemusíš preklikávať množstvom stránok s realitami
 • Slovenský startup prichádza s unikátnou platformou, ľuďom ušetrí čas aj peniaze
 • Združuje všetky ponuky nehnuteľností na jednom mieste, kde ich AI vyhodnocuje
Lukáš Homér Reality Scanner
Startitup
 • Nepraktický a komplikovaný proces vyhľadávania nehnuteľností je dnes minulosťou
 • Už sa nemusíš preklikávať množstvom stránok s realitami
 • Slovenský startup prichádza s unikátnou platformou, ľuďom ušetrí čas aj peniaze
 • Združuje všetky ponuky nehnuteľností na jednom mieste, kde ich AI vyhodnocuje

Kúpa nehnuteľnosti či nájdenie prenájmu je často náročný proces. Na Slovensku však vznikol startup, ktorý chce uľahčiť celý proces vyhľadávania nehnuteľnosti. Za projektom stojí Lukáš Homér, ktorý sa na startupovej scéne pohybuje už tri roky.

Na trh prišiel s platformou, ktorá Slovákom zjednodušuje vyhľadať si nehnuteľnosť za čo najnižšiu cenu. Na jednom mieste porovnáva dostupné ponuky z viacerých portálov, a tým dokáže ušetriť pri prenájme stovky eur a pri kúpe tisícky eur.

„Keď si prezeráte konkrétny inzerát, náš systém je schopný odporučiť alebo nájsť výhodnejšiu alternatívu, ako napríklad podobný byt v projekte Sky Park, avšak s nižšou cenou o 150 € v prípade prenájmu,“ vysvetľuje Lukáš Homér s tým, že Reality Scanner ponuky vyhodnocuje prostredníctvom umelej inteligencie (AI).

Group 2131
zdroj: Reality Scanner - Hlavnou pridanou hodnotou Reality Scanner je centralizácia všetkých ponúk na jednom mieste, spolu s vyhodnocovaním týchto ponúk prostredníctvom umelej inteligencie (AI), uvádza Lukáš Homér.
 • Čo je zlé na aktuálnom prehliadaní viacerých portálov?
 • Ako môže pomôcť AI pri vyhľadávaní nehnuteľností?
 • Aké sú najčastejšie chyby, ktoré podnikatelia pri budovaní startupu na začiatku podcenia?

Na Slovensku vznikajú najmä technologické startupy, startup s nehnuteľnosťami je neobvyklý. Môžeme povedať, že ide o revolučný startup v oblasti vyhľadávania nehnuteľností?

Áno, sme technologickým startupom, ktorý využíva najnovšie technológie s cieľom zjednodušiť proces hľadania nehnuteľností pre našich užívateľov.

Revolučný je preto, lebo sme prví na Slovensku, ktorí sa zamerali na zjednodušenie a porovnanie pri vyhľadávaní nehnuteľností.

Kedy vznikla myšlienka vytvoriť takýto startup, ktorý zjednoduší ľuďom hľadanie bývanie?

Keď si zoberiete, ako dobre pomáha ľudom šetriť peniaze portál Heureka, ktorí si pri kúpe televízora alebo mixéra porovnávajú, kde ho kúpia za najnižšiu cenu, tak prečo by to nemohlo fungovať aj pri kúpe alebo prenájme bytu/domu/pozemku, kde ide o oveľa vyššie ceny, na ktorých sa dá ušetriť veľmi slušná suma.

Reality Scanner je stránka na agregovanie nehnuteľností. Čo všetko ľuďom ponúka, ako funguje?

Hlavným poslaním Reality Scanner je:

 • porovnávanie inzerátov s vyhľadaním najlepšej ceny,
 • vyhľadávanie duplikátov(rovnakých inzerátov) na internete a ich centralizácia do jedného portálu,
 • jednoduchá porovnateľnosť dostupných ponúk,
 • odhad ceny nehnuteľností pomocou umelej inteligencie,
 • odporučenie najvýhodnejšieho inzerátu, ktorý záujemca hľadá,
 • užívatelia môžu jednoducho porovnať dostupné ponuky.

Okrem toho poskytujeme užívateľom odhad ceny nehnuteľností a odporúčame výhodnejšie ponuky využitím pokročilých technológií umelej inteligencie.

Naším plánom do konca tohto roka je rozšíriť našu platformu o ďalšie funkcie, ktoré zlepšia proces hľadania nehnuteľností.

Lukáš Homér Reality Scanner
zdroj: Startitup - Lukáš Hómer sa v marketingu pohybuje už takmer 15 rokov. Pred troma rokmi však marketing vymenil za budovanie startupov.
Od marketingu k startupom

Lukáš Homér sa v marketingu pohybuje už takmer 15 rokov. Pred troma rokmi však marketing vymenil za budovanie startupov. Aj keď mu jeden z projektov nevyšiel, nevzdal sa a na startupovej scéne napokon objavil dieru na trhu.

Startup týkajúci sa nehnuteľností Reality Scanner zhromažďuje ponuky nehnuteľností z rôznych webových stránok, čo používateľom uľahčuje porovnávanie cien a hľadanie najlepších ponúk.

Platforma využíva pokročilé algoritmy umelej inteligencie na analýzu údajov a poskytuje používateľom presné a aktuálne informácie.

„Hlavnou motiváciou pre vznik tohto projektu je zásadný problém, s ktorým sa stretávajú ľudia pri hľadaní svojho ideálneho bývania. V dnešnej dobe je bežné, že jedna nehnuteľnosť je inzerovaná na viacerých portáloch alebo prostredníctvom rôznych realitných kancelárií s rozdielnymi cenami,“ vysvetľuje Lukáš Homér.

„Tento proces je nepraktický a komplikovaný, ak chce jednotlivec nájsť najvýhodnejšiu ponuku pre svoje vysnívané bývanie, pričom často sa rozdiely v cenách pohybujú v rozsahu tisícov eur,“ dodáva.

Keď si Reality Scanner otvorí bežný človek, uvidí predovšetkým zoznam nehnuteľností. Aká je tu skrytá pridaná hodnota?

Ako som už uviedol, hlavnou pridanou hodnotou RS je centralizácia všetkých ponúk pod jednu strechu, spolu s vyhodnocovaním a porovnávaním týchto ponúk prostredníctvom umelej inteligencie (AI).

Vďaka Reality Scanner užívateľ trávi omnoho menej času hľadaním vhodnej nehnuteľnosti na iných portáloch, kde nemusí nájsť najvýhodnejšiu ponuku, ktorú na našej platforme zaručene nájde. 

Spomínate, že využívate AI – na čo presne?

Umelá inteligencia je využívaná na viaceré účely v našom projekte. Vďaka nim dokážeme efektívne vyhľadávať duplicity, vyhodnocovať výhodnosť ponúk a odporúčať lepšie možnosti pre konkrétne nehnuteľnosti.

Napríklad, keď si prezeráte konkrétny inzerát, náš systém je schopný odporučiť alebo nájsť výhodnejšiu alternatívu, ako napríklad podobný byt v projekte SkyPark, avšak s nižšou cenou o 150 € v prípade prenájmu.

Čo je zlé na aktuálnom prehliadaní viacerých portálov, že sa snažíte upraviť tento segment?

Hlavnou motiváciou pre vznik tohto projektu je zásadný problém, s ktorým sa stretávajú ľudia pri hľadaní svojho ideálneho bývania. V dnešnej dobe je bežné, že jedna nehnuteľnosť je inzerovaná na viacerých portáloch alebo prostredníctvom rôznych realitných kancelárií s rozdielnymi cenami.

Tento proces je nepraktický a komplikovaný, ak chce jednotlivec nájsť najvýhodnejšiu ponuku pre svoje vysnívané bývanie, pričom často sa rozdiely v cenách pohybujú v rozsahu tisícov eur.

Okrem iného dnešné realitné weby neodpovedajú trendom modernej doby, často je ponuka neprehľadná, portály sú poháňané bannerovou reklamou a topovaním, čo spôsobuje neprehľadnosť, keďže užívateľ skôr vidí reklamu než výhodnú ponuku, ak ju tam, samozrejme, dokáže nájsť.

reality_scanner-9
zdroj: Startitup - V dnešnej dobe je bežné, že jedna nehnuteľnosť je inzerovaná na viacerých portáloch alebo prostredníctvom rôznych realitných kancelárií s rozdielnymi cenami, konštatuje Homér.

Vyzerá to ako celkom dobre škálovateľný produkt. Aké sú vaše plány na najbližšie roky? 

Hlavným cieľom môjho pôsobenia ako COO v našom startupe je spolu s našimi investormi postupne rozšíriť pôsobenie spoločnosti Reality Scanner na čo najväčší počet trhov v rámci EÚ.

Sústreďujeme sa na vytvorenie moderného a inovatívneho spôsobu, ako užívateľom umožniť efektívne a pohodlné vyhľadávanie nehnuteľností.

Aký je váš cieľ? 

Naším cieľom je, aby sa Reality Scanner stal voľbou číslo jeden pre ľudí, ktorí si hľadajú nový domov a chcú mať záruku, že si vybrali tú najlepšiu ponuku na trhu, čo vedia docieliť vďaka našej platforme, kde sú všetky nehnuteľnosti pod jednou strechou.

Ako je projekt Reality Scanner financovaný?

Keďže ide o pokročilý technologický startup, tak aj my máme investora, tento počet sa čoskoro pravdepodobne zmení, keďže náš produkt zaujal nových investorov zo Slovenska aj zahraničia.

reality_scanner-4
zdroj: Startitup - Podľa Lukáša Homéra aktuálna situácia na trhu nehnuteľností odráža vplyv hypotekárnych produktov, ktoré sú momentálne výrazne drahšie než kedykoľvek predtým.

Aké sú najčastejšie chyby, ktoré podnikatelia pri budovaní startupu na začiatku podcenia? Čo ste podcenili vy?

V rámci projektu Reality Scanner sme využili potenciál nášho tímu a efektívne využili naše skúsenosti, čo nám umožnilo vytvoriť platformu v krátkom časovom horizonte bez výrazných komplikácií.

Avšak osobne si myslím, že jednou z najčastejších chýb startupov je neustála iterácia a zlepšovanie produktu bez získania feedbacku od užívateľov. V niektorých prípadoch stačí len vypustiť MVP a počkať na spätnú väzbu. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá